Dystrybucja

Teneum dla dystrybucji to system zawierający w sobie rozwiązania z zakresu ERP, WMS, CRM, pozwalający zarządzać kluczowymi obszarami biznesowymi firm z tej branży.

Zwiększenie potencjału sprzedażowego

Efektywne wdrożenie sprzedaży wielokanałowej

Rozwiązania ERP dla dystrybucji pozwalają na integrację wszystkich wykorzystywanych kanałów sprzedaży (platformy internetowe, sklepy stacjonarne, telecentra, marketplace, sprzedaż bezpośrednia) oraz dostarcza narzędzi do zintegrowanego zarządzania ofertą handlową oraz obsługi klienta biznesowego. Dzięki temu klienci w każdym momencie kontaktu z firmą doświadczają spójnych standardów obsługi oraz warunków sprzedaży.

Skontaktuj się z naszym ekspertem >>

Obsługa klienta jest najważniejsza

Informacje związane z gospodarką magazynową, zaopatrzeniem, sprzedażą i realizacją zamówień są gromadzone przez system ERP dla dystrybucji, co pozwala na ich bieżące analizy i błyskawiczne reagowanie na potrzeby klientów. Klienci mogą składać zamówienia w najwygodniejszy dla siebie sposób – poprzez platformę B2B, u przedstawicieli handlowych, przesyłając plik z zamówieniem. Zamówienia pochodzące z różnych źródeł są obsługiwane w jednym systemie, co zdecydowanie ułatwia pracę działu obsługi klienta i wsparcia sprzedaży.

Planowanie zaopatrzenia

Zapewnienie ciągłej dostępności towaru przy jednoczesnej redukcji złogów magazynowych to wyzwanie, z którym mierzą się firmy handlowe. System ERP dla handlu pozwala na trafną estymację zapotrzebowania uwzględniając sezonowość, promocje i zmienny popyt dla poszczególnych branż oraz specyfiki danego biznesu.

Nieograniczone możliwości rozwoju

Zakupy w B2B

System ERP dla dystrybucji pozwala na bieżące śledzenie umów z dostawcami i monitorowanie cen katalogowych. System podpowiada najbardziej korzystnego w danym momencie dostawcę na podstawie określonych parametrów – rodzaju zapotrzebowania, cen i czasu dostawy.

Skontaktuj się z naszym ekspertem >>

Optymalizacja procesów w magazynie

System WMS pozwala na błyskawiczne przyjęcia i wydania, wspiera zarządzanie rozmieszczeniem towaru, przydziela zadania poszczególnym pracownikom oraz wyznacza działania służące do optymalnej kompletacji wydań. Wszystkie procesy magazynowe są zoptymalizowane, co przekłada się na maksymalizację wydajności magazynu firmy dystrybucyjnej.

Jedna platforma ERP, WMS, CRM dla dystrybucji

Rozwiązanie Sente dla branży dystrybucyjnej to narzędzia i funkcjonalności dostosowane do specyfiki tego typu firm. ERP dla handlu powstało na bazie systemu Teneum, dlatego oprócz dedykowanej warstwy zaprojektowanej specjalnie dla firm dystrybucyjnych, stanowi wsparcie we wszystkich standardowych obszarach, jakie oferuje oprogramowanie klasy WMS, CRM i ERP.

Elementy rozwiązania dla firm dystrybucyjnych

Handel i dystrybucja oraz CRM

System Teneum dostarcza kompletnego zestawu funkcji, pozwalających na zarządzanie całościowym procesem sprzedaży. Obszar CRM umożliwia efektywne pozyskiwanie klientów i budowanie ich przewiązania. Natomiast funkcje dostępne w obszarze Handel i dystrybucja służą realizacji wszelkich zadań związanych z bieżącą obsługą klienta: kontaktem z klientem, przyjmowaniem zamówień, procesem ich realizacji w magazynie, zarządzaniem zwrotami i reklamacjami itp.

WMS

Inteligentny system zarządzania magazynem pozwala na zwiększenie wydajności procesu obsługi zamówień, optymalizację wykorzystania powierzchni, redukcję złogów magazynowych i wyeliminowanie błędów. System Teneum w obszarze WMS pozwala na implementację algorytmów dostosowanych do specyfiki przedsiębiorstwa, dzięki czemu firma dystrybucyjna może maksymalnie wykorzystać potencjał powierzchni magazynowej, którą dysponuje.

Sprzedaż internetowa

Handel na rynku B2B ewoluuje. Tradycyjny model sprzedaży relacyjnej oparty o zespół handlowców jest coraz częściej uzupełniany lub wręcz  zastępowany sprzedażą internetową. Z tego względu rośnie zapotrzebowanie na zintegrowane rozwiązania wspierające obsługę wielokanałowej sprzedaży w firmach dystrybucyjnych. Takim narzędziem jest system Teneum.

Zaopatrzenie

Zapewnienie stałej dostępności towarów i optymalizacja wykorzystania powierzchni magazynowej, to podstawowy cel dla firm dystrybucyjnych. System Teneum w obszarze Zaopatrzenie pozwala optymalizować proces zarządzania łańcuchem dostaw. Rozwiązanie umożliwia generowanie precyzyjnych prognoz sprzedaży, na podstawie których można planować zaopatrzenie, zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i krótkoterminowej.

Workflow, Zarządzanie personelem oraz Finanse i księgowość

Rozwiązanie dla firm dystrybucyjnych czerpie z takich modułów systemu Teneum takich jak: Workflow, Zarządzanie Personelem oraz Finanse i Księgowość, dostosowując dostępne w nich funkcje do specyfiki firm z tej branży. Tak opracowane rozwiązania pozwala na obsługę wszystkich procesów biznesowych w jednym miejscu i stały dostęp do danych.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Sente

Skontaktuj się

Przykłady projektów

Novoterm

Sente S4 zwiększa wydajność magazynu dystrybutora armatury sanitarnej

25%

realny wzrost wydajności magazynu

RAW-POL

Jedna platforma ERP, WMS, CRM dla branży dystrybucyjnej

40%

mniejsze koszty składowania

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Sente

Skontaktuj się