Podatki rozliczaj elektronicznie

Firma Sente Systemy Informatyczne opracowała nowy moduł, umożliwiający użytkownikom aplikacji Sente w wersji 3.0 tworzenie i wysyłanie deklaracji podatkowych w wersji elektronicznej.

Moduł e-Deklaracje pozwala tworzyć elektroniczne deklaracje podatkowe PIT, VAT, CIT, w tym PIT-11, bezpośrednio w obszarze finansowo – księgowym oraz kadrowo – płacowym aplikacji Sente w wersji 3.0, i wysyłać przez internet do odpowiednich urzędów.

Repozytorium modułu zawiera także elektroniczny formularz PIT-40, rocznego rozliczenia podatku od dochodu danego podatnika, które można przekazywać w tej formie zarówno do urzędów skarbowych, jak i samym pracownikom.

Sam proces jest prosty i szybki. Wszystkie przygotowane w aplikacji deklaracje, gotowe do wysłania można podpisać elektronicznie, używając bezpiecznego e-podpisu z kwalifikowanym certyfikatem.

Po ich wysłaniu, użytkownicy otrzymują z systemu informatycznego właściwego urzędu, indywidualny numer, który uprawnia do pobrania Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), do celów dowodowych i na potrzeby ewentualnej kontroli skarbowej.

– Przygotowanie e-deklaracji jest proste i wygodne. Zatem zainteresuje tych przedsiębiorców, którym zależy na wyeliminowaniu błędów podczas sporządzania rocznych deklaracji, a także  skróceniu czasu potrzebnego na ich przygotowanie i wysłanie – mówi dr inż. Marcin Smereka, dyrektor Działu Rozwoju Oprogramowania w firmie Sente Systemy Informatyczne.

Firma na bieżąco rozwija moduł. Obecnie konsultanci opracowują funkcjonalności, które umożliwią tworzenie i wysyłanie korekt z wyjaśnieniem, w przypadku wysłania deklaracji  zawierających błędne dane.

Twoja firma nie wdrożyła jeszcze e-Deklaracji?

Skontaktuj się z naszym doradcą przez formularz lub telefonicznie:

Dział Handlowy
tel.  0 71 78 47 900
mail: office@sente.pl

Powrót do listy artykułów