Przygoda z controllingiem

Jak skutecznie wykorzystać system controllingowy w zarządzaniu przedsiębiorstwem? Odpowiedzi na to pytanie udzielą menadżerom z województwa kujawsko – pomorskiego konsultanci firmy Sente Systemy Informatyczne, w trakcie spotkania, które odbędzie się 25. czerwca w Koronowie.

W prezentacji zintegrowanego oprogramowania Sente w obszarze controllingu, finansów i księgowości oraz produkcji, organizowanej w ramach projektu szkoleniowo – doradczego dla kadr MSP udział weźmie kilkunastu menadżerów z prawie 20. przedsiębiorstw.

Będą wśród nich pracownicy biur rachunkowych, główni księgowi oraz specjaliści z działów finansowych, i produkcyjnych, którzy na co dzień spotykają się z tematyką finansową i budżetową. A równocześnie zainteresowani są wykorzystaniem rozwiązań informatycznych, wspomagających controlling finansowy, księgowy oraz produkcji.

Wyniki badania przeprowadzonego wśród przedsiębiorców w 2009 roku, przez kujawsko – pomorską Organizację Pracodawców Lewiatan i toruńską firmę doradczą Karstans, nie pozostawiają złudzeń. Prawie 40% firm nie wykorzystuje własnych danych finansowych przy podejmowaniu decyzji strategicznych, a ponad 60% z nich nie dokonuje kontroli i oceny wyników w oparciu o własną bazę informacyjną.

– Stąd nasza propozycja szkoleń dla przedsiębiorców, dzięki którym mają szansę poznać narzędzia controllingowe i przygotować się do ich wdrożenia poprzez szkolenie kadr, diagnozę, rekomendację metod i opracowanie planu wprowadzania zmian w swoich firmach. Pomogą w tym także zaproszeni przez nas do współpracy konsultanci firmy informatycznej, która tworzy i wdraża tego rodzaju oprogramowanie – mówi Maciej Grabowski, przedstawiciel organizatora szkoleń z firmy Karstans Sp. z o.o.

Zdaniem Jakuba Czyżkowskiego, prezesa firmy Sente Systemy Informatyczne, wdrożenie systemów controllingowych, a szczególnie wielowymiarowych analiz OLAP opłaca się firmom, bo dzięki nim zyskują wiedzę na temat przychodów i kosztów poszczególnych działów firmy, a tym samym mogą np. lepiej planować sprzedaż.

– Ponadto wiedza na temat poszczególnych działów i klientów oraz stopnia ich rentowności pozwala podejmować skuteczniejsze działania zmierzające do poprawy funkcjonowania firmy. Na przykład poprzez decyzje o ograniczeniu oferty lub sprzedaży produktów w wybranych kanałach, a skoncentrowanie się na obszarach, w których firma osiąga najlepsze wyniki. Mam nadzieję, że korzyści z zastosowania systemu controllingowego uświadomią uczestnikom potrzebę jego wdrożenia w firmie – dodaje.

Obejrzyj zdjęcia ze spotkania

Powrót do listy artykułów