Wrocławskie tramwaje z systemem ERP marki Sente

Spółka Sente Systemy Informatyczne rozpoczyna wdrażanie zintegrowanego systemu klasy ERP w firmie Protram Wrocław Sp. z o.o. Nowe oprogramowanie usprawni w firmie m.in. logistykę produkcji tramwajów.

Firma Protram zdecydowała się na wdrożenie zintegrowanego oprogramowania informatycznego marki Sente, które obejmie sprzedaż i dystrybucję, finanse i księgowość oraz produkcję. Zostaną nim objęte łącznie dwadzieścia cztery stanowiska w firmie.

-Wkrótce przedsiębiorstwo będzie połączone jednym systemem informatycznym, który pozwoli mu m.in. na kontrolę liczby materiałów i podzespołów potrzebnych do produkcji wagonów. Firma zyska też przejrzystość w kliku obszarach, począwszy od składania zamówienia na materiały, poprzez produkcję, a skończywszy na oddaniu nowego tramwaju do użytku – mówi Jarosław Płonka, kierownik projektu wdrożeniowego w firmie Sente. Aplikacja pozwoli firmie także na raportowanie kosztów produkcji. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło zweryfikować koszty wykonania poszczególnych operacji w trakcie produkcji lub unowocześniania wagonów.

Dodatkowym usprawnieniem będzie wsparcie systemu planowania zaopatrzenia. – Produkcja i modernizacja tramwajów to spore przedsięwzięcie logistyczne, ponieważ za każdym razem musimy zamawiać setki potrzebnych materiałów i podzespołów – wyjaśnia Jan Staranowicz, wiceprezes Protram Wrocław Sp. z o.o. – W tym przypadku system Sente podpowie nam w jakim terminie powinniśmy złożyć zamówienia na poszczególne elementy wyświetlając odpowiedni komunikat na monitorze komputera. Dzięki czemu będziemy mogli w terminie oddać gotowe do eksploatacji tramwaje – dodaje.

Obecnie konsultanci firmy Sente kończą cykl szkoleń dla użytkowników nowego oprogramowania. Uruchomienie systemu informatycznego w Protram przewidziane jest na początek stycznia 2009 roku. Całkowite wdrożenie zakończy się w marcu 2009 roku.

Powrót do listy artykułów