Z rzetelnością im do twarzy

Wrocławska spółka Sente Systemy Informatyczne otrzymała tytuł Rzetelnej Firmy, w nagrodę za terminowe regulowanie należności wobec swoich kontrahentów. Tytuł przyznaje Krajowy Rejestru Długów w ramach programu promocji wiarygodnych i przejrzystych przedsiębiorstw.– Uczestnictwo w tym programie to jeden z elementów naszej strategii, której założeniem jest m.in. członkostwo w organizacjach skupiających wiarygodnych i rzetelnych partnerów, którzy kierują się etyką w biznesie. Jak ważna jest ona dla przedsiębiorców, świadczy liczba 36 000 firm biorących udział w programie – mówi Daniel Urban, prezes zarządu Sente Systemy Informatyczne.

Certyfikat stanowi swoistą rekomendację uczciwości przedsiębiorstwa. Aby go otrzymać firma  musiała wyrazić zgodę na stałą weryfikację swojej wiarygodności płatniczej przez KRD.

Ponadto, spółka zobowiązała się do przestrzegania Kodeksu Rzetelnej Firmy, który wymaga od niej m.in. posiadanie celu większego niż tylko zysk, dbałość o pracowników i zaangażowania społecznego.

To kolejne wyróżnienie przyznane firmie za terminowe regulowanie należności. W 2010 roku spółka otrzymała srebrny certyfikat wiarygodności i rzetelności programu Białej Listy, który skupia 250 przedsiębiorstw z całej Polski. Warunkiem jego przyznania były pozytywne wyniki szczegółowej, kwartalnej kontroli dokumentów księgowych firmy.

Powrót do listy artykułów