Akat &

Skorzystaj z dofinansowania, w ramach którego otrzymasz:

Zgłoś firmę i uzyskaj plan cyfrowej transformacji

Wypełnij ankietę

W jakich sytuacjach warto skorzystać z programu?

  • Brak planu cyfryzacji i wdrażania zmian
    Ile projektów czy wdrożeń systemów w Twojej firmie zakończyło się porażką? Jak wiele czasu zmarnowano na inicjatywy, które nigdy nie weszły w życie lub nie przyniosły efektów? Zgłoś swoją firmę do kompleksowej diagnozy dojrzałości cyfrowej i otrzymaj plan działania, dzięki któremu skutecznie wdrożysz rozwiązania, realnie zwiększające efektywność.
  • Potrzeba dynamicznego wzrostu
    Chcesz rozwijać swoją firmę, ale wpadłeś w pułapkę wzrostu w średnim tempie i mimo starań nie jesteś w stanie zwiększyć przyśpieszyć do satysfakcjonującego poziomu? Skorzystaj z doświadczenia konsultantów biznesowych, wyznacz kamienie milowe transformacji i zapewnij odpowiednie szkolenia oraz know-how dla pracowników – wszystko to w ramach programu dofinansowanego w 80% ze środków unijnych.
  • Problemy z rentownością produkcji, zamrożeniem kapitału w surowcu lub raportowaniem
    W Twojej firmie funkcjonują pewne narzędzia informatyczne i maszyny, ale pomimo tego brakuje pełnej cyfryzacji. Występują problemy z automatycznym wyliczaniem kosztów produkcji, planowaniem zaopatrzenia czy integracji z maszynami. Zgłoś swoją firmę do programu, a analitycy i konsultanci z doświadczeniem w obszarze mapowania procesów biznesowych oraz dobierania właściwych technologii stworzą plan cyfryzacji dopasowany do potrzeb Twojej firmy.

Pytania dotyczące programu

Co można sfinansować w ramach projektu?

W ramach projektu można sfinansować następujące działania:

– diagnozę dojrzałości cyfrowej firmy,
– strategię rozwoju cyfrowego przedsiębiorstwa​,
– usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie rozwoju cyfrowego​,
– mapowanie procesów.

Kto może skorzystać z dofinansowania i na jaką kwotę można liczyć?

Program dotacyjny kierowany jest do małych i średnich firm produkcyjnych z polskim kapitałem. Program przewiduje dofinansowanie na poziomie 80%, przy czym wartość projektu nie może przekroczyć 150 000 złotych.

Jak mogę sprawdzić, czy moja firma się kwalifikuje?

Wystarczy wypełnić ankietę, a przedstawiciel ze strony AKAT Consulting przeanalizuje przesłane informacje, sprawdzi czy firma kwalifikuje się do projektu i przekaże informację, na jaką wysokość wsparcia mogą Państwo liczyć.

Czy mogę liczyć na wsparcie w procesie aplikacyjnym?

Tak, AKAT Consulting oferuje pełne wsparcie w procesie aplikacyjnym – począwszy od napisania wniosku, przez koordynację procesu dokumentacji, po samą aplikację i rozliczenie projektu.

Jakie są opłaty za pomoc w procesie aplikacyjnym?

Jeśli zadeklarują Państwo zrealizowanie całego procesu z AKAT Consulting – wsparcie będzie bezpłatne. AKAT Consulting wesprze Państwa w całej procedurze aplikacyjnej i rozliczeniowej. Po Państwa stronie pozostanie jedynie przekazanie odpowiednich, wskazanych przez zespół AKAT Consulting dokumentów i informacji.

Jak wygląda realizacja projektu?

Początkowym etapem realizacji projektu jest diagnoza potrzeb rozwojowych. W tym momencie, w Państwa firmie, pojawia się doradca ze strony AKAT Consulting, który rozmawia z przedstawicielami firmy i diagnozuje występujące luki kompetencyjne. Na tej podstawie następuje dobór określonych szkoleń/ doradztw, dzięki którym uda się te luki kompetencyjne wypełnić. Kolejnym krokiem jest realizacja procesu szkoleniowego. Po stronie AKAT Consulting pozostaje dobór trenerów, sali szkoleniowej i organizacja całego procesu szkoleniowego.

Jakie tematy szkoleń i doradztw mogą być objęte projektem?

Istnieje wiele tematów szkoleń i doradztw, które mogą być objęte projektem. Poniżej przedstawiamy przykładowe tematy:

– Zarządzanie zmianą w firmie,
– Strategia Transformacji Cyfrowej,
– Kierownik, lider, przywódca,
– Akademia E-Commerce. Wszystko o sprzedaży w Internecie,
– Marketing w mediach społecznościowych,
– Optymalizacja i automatyzacja procesów biznesowych za pomocą rozwiązań ERP
– Transformacja cyfrowa doświadczeń klienta: jak rozpoznawać i zaspokajać potrzeby klientów w komunikacji online,
– Cyfryzacja sprzedaży,
– Digital Entrepreneur: projektowanie i wdrażanie zmian technologicznych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych,
cyfrowe w firmie,
– Zarządzanie procesami bezpieczeństwa danych w organizacji,
– Zwiększenie efektywności produkcyjnej i procesów okołoprodukcyjnych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych,
– Wykorzystanie narzędzi cyfrowych takich jak excel, bazy danych, itp.

Czy mogę liczyć na wsparcie w realizacji szkoleń i doradztw w ramach projektu?

Oczywiście, mogą Państwo liczyć na wsparcie w powyższym zakresie. AKAT Consulting posiada blisko 90-cio osobowy zespół trenerów i doradców biznesu różnych specjalizacji. Dzięki szerokiej różnorodności możliwe jest oddelegowanie odpowiednich trenerów i doradców, mających doświadczenie w Państwa branży oraz w tematach szkoleń i doradztw wskazanych w diagnozie. AKAT Consulting organizuje cały proces doradczo-szkoleniowy - począwszy od doboru trenerów, po organizację szkoleń i doradztw, aż po ich ewaluację.

Pozyskaj do 120 tys. zł na poprawę efektywności

Wypełnij ankietę