Poradnik:

Cyfrowa transformacja w magazynie – jak to robić?

Szukając sposobu poradzenia sobie z trudną sytuacją na rynku pracy, jak i dynamicznie zmieniającym się otoczeniem biznesowym, warto zadać sobie pytanie – jak realizować procesy intralogistyczne szybciej, wydajniej i bez pomyłek?

Wiadomość została oznaczona jako SPAM. Jeśli to czytasz skontakuj się z nami na kontakt@sente.pl

Pobierając materiał akceptujesz Politykę prywatności

Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się:

Jaka jest rola magazynu w cyfrowej transformacji firmy?

Jak inteligentne systemy zarządzania zwiększają potencjał magazynu?

W jaki sposób wybrać proces, który opłaca się zautomatyzować?

Eksperci poradnika:

 • Krzysztof Wieczorek

  Krzysztof Wieczorek

  "Transformacja cyfrowa to przede wszystkim zmiana sposobu myślenia i podejścia wszystkich uczestników procesu. Digitalizacja znacząco zmienia przebieg i wydajność procesów logistycznych."

 • Marcin Duplicki

  Marcin Duplicki

  "Przy obecnym poziomie kosztów pracy w Polsce zwrot z inwestycji w automatykę magazynową pojawia się już po kilku latach, co 10 lat temu było niemożliwe."

 • Wojciech Nowak

  Wojciech Nowak

  "Celem wdrożenia zaawansowanego systemu WMS jest odciążenie pracowników z realizacji powtarzalnych czynności i angażowanie ich tylko w podejmowanie decyzji dotyczących zdarzeń niestandardowych.”

 • Jarosław Olszewski

  Jarosław Olszewski

  "System WMS działający w modelu multipicking może być przygotowany na obsługę np. 8 zamówień jednocześnie, zdecydowanie przyspieszając ich realizację."

 • Piotr Górski

  Piotr Górski

  "Wdrażając automatykę można znacząco zwiększyć liczbę wydań, bez zwiększania zasobów. Granicą wydajności są możliwości systemu automatyki, a nie produktywność pracowników.”

Tematy, o których przeczytasz w materiale:

Inteligentne systemy zarządzania

Wojciech Nowak opowiada, jak system WMS wpływa na odciążenie pracowników, płynność realizacji zleceń oraz w jaki sposób zmienia rolę kierownika w magazynie.

Multipicking

Jarosław Olszewski wyjaśnia, czym jest multipicking, a także, w jaki sposób może wpłynąć na zwiększenie potencjału magazynu.

Optymalizacja pracy magazynu

Piotr Górski opowiada o optymalizacji pracy magazynu i dzieli się dobrymi praktykami w zakresie rozlokowywania towarów przy pomocy systemu WMS, w taki sposób, aby droga kompletowania była jak najbardziej efektywna.

Automatyzacja transportu wewnętrznego

Marcin Duplicki wraz z Piotrem Górskim przybliżają istotność automatyzacji transportu wewnętrznego. Opowiadają również o tym, jak obliczyć zwrot z inwestycji w automatykę magazynową.

Przyszłość magazynów

Krzysztof Wieczorek i Marcin Duplicki omawiają nadchodzące wyzwania oraz trendy w zakresie rozwiązań automatyzujących pracę w magazynach.

Pobierz publikację:

Wiadomość została oznaczona jako SPAM. Jeśli to czytasz skontakuj się z nami na kontakt@sente.pl

Pobierając materiał akceptujesz Politykę prywatności