System Sente dla Digiprint

Trwa wdrożenie systemu wpierającego sprzedaż, controlling, finanse i księgowość, a także kadry i płace oraz handel i rejestrowanie zgłoszeń serwisowych, marki Sente u dostawcy maszyn i oprogramowania dla poligrafii. Zakończenie projektu przewidziano do końca marca 2010 roku.

Dostosowanie do specyfiki

– Wybraliśmy programy z pakietu Sente, z uwagi na ich szerokie możliwości dostosowania do specyfiki naszej firmy. Kierowaliśmy się także kompleksowością oferty. Zależało nam także na tym, by programy były w pełni zintegrowane i umożliwiały nam m.in. zarządzanie zarówno procesami sprzedaży, jak wewnętrznymi procesami w firmie – wyjaśnia Waldemar Pawelski, szef projektu wdrożeniowego w firmie Digiprint Sp. z o.o.

W efekcie analizy przedwdrożeniowej przedsiębiorstwo wybrało program usprawniający obsługę sprzedaży, zaopatrzenia, gospodarki magazynowej, spedycji i dystrybucji towarów, a także program umożliwiający prowadzenie wielowymiarowych analiz controllingowych oraz system ułatwiający pełną obsługę finansowo – księgową i kadrowo – płacową. Firma wybrała również program wspomagający prowadzenie działań handlowych i rejestrowanie zgłoszeń serwisowych.

Program Sente Sprzedaż i Dystrybucja będzie rozbudowany o moduł umożliwiający rejestrowanie sprzedaży urządzeń poligraficznych. W celu kompleksowego wsparcia obsługi umów serwisowych zostanie wdrożony moduł pozwalający serwisantom na rejestrowanie wskazań liczników z eksploatacji maszyn poligraficznych. System zapewni firmie także elektroniczny obieg zamówień od klientów na zakup dużych maszyn poligraficznych. Dzięki temu pracownicy poszczególnych działów będą znali bieżący status danego zamówienia i mogli nanosić do niego swoje uwagi.

Dzięki systemowi możliwy będzie bieżący controlling finansowy – analiza kosztów i przychodów ze sprzedaży maszyn i materiałów eksploatacyjnych oraz analizować koszty i przychody z opieki serwisowej. Ponadto, w ramach programu finansowo – księgowego oprócz standardowych funkcji dostawca wdroży moduł homebakingowy, umożliwiający przedsiębiorstwu wymianę danych finansowych z systemem bankowości elektronicznej.

 Innym ciekawym rozwiązaniem wdrażanym przez naszych konsultantów jest adaptacja programu Sente Witryna Handlowa, która za pośrednictwem przeglądarki internetowej umożliwi serwisantom m.in. rejestrację zgłoszeń naprawy sprzętu od klientów, a samym klientom składanie zamówień na materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących – mówi Daniel Kuliński, szef projektu wdrożeniowego w Sente. Obecnie konsultanci prowadzą w Digiprint cykl szkoleń dla prawie 30. przyszłych użytkowników systemu ERP.

Powrót do listy artykułów