Wdrożenie systemu Sente w firmie Konwektor na liście 10-ciu najciekawszych wdrożeń według rankingu portalu decyzje-IT.pl

Firma Konwektor Sp. z o.o. to fabryka urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, która na polskim ryku istnieje od przeszło pół wieku. Specjalizuje się w produkcji wszelkiego typu urządzeń wentylacyjnych: od wentylatorów, przez nagrzewnice, po sprzęt grzewczo-wentylacyjny.

Głosowanie na portalu decyzje-IT.pl

Na portalu decyzje-IT.pl przedstawiono wybrane wdrożenia, spełniające odpowiednie kryteria. Musiały obejmować one takie obszary jak: księgowość, kadry i płace, sprzedaż, zakupy, zarządzanie magazynem i jakością oraz produkcję. Powinny były zawierać ponadto integrację lub wdrożenie w systemie homogenicznym takich obszarów przedsiębiorstwa jak: zarządzanie relacjami z klientem (CRM), zarządzanie dokumentacją (DMS) czy obieg pracy (workflow). Na podstawie tych opisów użytkownicy wspomnianego portalu dokonali wyboru dziesięciu najciekawszych wdrożeń systemów operacyjnych w firmach produkcyjnych. W sumie oddano 5.400 głosów i na ich podstawie wyłoniono 10 najciekawszych projektów.

Wyróżnione wdrożenie

Na liście wyróżnionych wdrożeń znalazła się firma Konwektor, w której został wybrany system Sente S4. Firma wcześniej korzystała z kilku programów i aplikacji, których zadaniem było ułatwienie zarządzania poszczególnymi działami. Takie rozwiązanie sprawdzało się w przypadku jednego działu, lecz sprawiało trudności przy ich wzajemnej współpracy. Dlatego też firma Konwektor zdecydowała się na kompleksowe rozwiązanie informatyczne, którego głównym zadaniem była integracja wszystkich obszarów przedsiębiorstwa.

System ERP Sente ułatwił m.in. integrację działów zaangażowanych w planowanie zamówień, wydawanie materiałów na produkcję oraz pakowanie i wysyłkę do klienta. Swoim zakresem objął również zarządzanie magazynem surowców i materiałów oraz produktów gotowych. Wprowadzenie zintegrowanych rozwiązań informatycznych pomogło zapanować nad stanami magazynowymi oraz zdobywać dane na temat zapasów.

Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem, opisującym wybrane wdrożenia, który jest dostępny na portalu http://decyzje-it.pl/.

 

 

Powrót do listy artykułów