Intermal Opakowania – optymalizacja procesów magazynowych z Sente

Firma Intermal Opakowania, czołowy dystrybutor opakowań jednorazowych, środków higieny oraz chemii gospodarczej i profesjonalnej na Śląsku, od lat wspiera lokalne przedsiębiorstwa poprzez kompleksową obsługę firm z branży HoReCa m.in.: restauracji, piekarni, cukierni oraz firm cateringowych. Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku oraz podnieść efektywność operacyjną, firma zdecydowała się na współpracę z wrocławskim dostawcą rozwiązań cyfryzujących procesy biznesowe, Sente, oraz wdrożenie systemu WMS dopasowanego do jej specyficznych potrzeb.

Cel: zwiększenie efektywności operacyjnej

Firma Intermal Opakowania, działająca od 1990 roku, posiada nowoczesną halę magazynową w Sosnowcu o powierzchni 2200 m² i 2500 miejsc paletowych. 

W celu usprawnienia procesów magazynowych i zarządzania zamówieniami przedstawiciele Intermal Opakowania postanowili wdrożyć system WMS TeneumX firmy Sente. 

Przedstawiciele firmy zdecydowali się na współpracę z Sente z uwagi na udokumentowane doświadczenie w cyfryzacji procesów w branży opakowań oraz referencje klientów z tego sektora. 

Obserwując proces konsolidacji rynku, na którym działa Intermal i chcąc dalej się rozwijać, rozumiemy konieczność automatyzacji procesów w oparciu, o które działa przedsiębiorstwo. Wybraliśmy Sente ze względu możliwość usprawnienia niemal wszystkich obszarów w firmie, gdzie cyfryzacja procesów magazynowych to początek współpracy”. – mówi Właściciel firmy Intermal Opakowania.

Nowe rozwiązanie ma na celu zautomatyzowanie wielu manualnych procesów, czego efektem będzie:

  • redukcja czasu zbiórki zamówienia o min. 50%,
  • skrócenie czasu na wdrożenie nowych pracowników na magazynie do 1 dnia, na ten moment wdrożenie zajmuje do 6 miesięcy,
  • redukcja błędów i pomyłek do poziomu poniżej 1%,
  • przyspieszenie i usprawnienie procesu corocznej inwentaryzacji,
  • efektywne zarządzanie towarami z datami przydatności w celu minimalizacji strat. 

Podsumowanie

Prace wdrożeniowe rozpoczęły się od szczegółowego sprintu analitycznego, podczas którego określono cele współpracy, dokładny zakres projektu oraz plan działania. Obecnie realizowane są intensywne prace deweloperskie, a uruchomienie pierwszego przewidziane jest na sierpień 2024 roku.

Wdrożenie systemu WMS TeneumX w Intermal Opakowania to przykład na to, jak nowoczesne technologie mogą pomóc przedsiębiorcom w usprawnieniu procesów biznesowych i zwiększeniu konkurencyjności na rynku. Dzięki nowemu systemowi firma będzie mogła bardziej efektywnie zarządzać magazynem, zredukować czas przetwarzania zamówień oraz zapewnić lepszą obsługę klienta.

Powrót do listy artykułów