Poszerzamy wiedzę z GS1

Zapewnianie najwyższych standardów rozwiązań projektowanych dla klientów to dla nas priorytet. W tym celu regularnie poszerzamy swoją wiedzę i kompetencje. Tym razem nasi konsultanci w obszarze zarządzania magazynem i logistyką wzięli udział w warsztatach GS1, organizowanych przez Polski Instytut Logistyki i Magazynowania.

Czym jest GS1?

GS1 jest międzynarodowym systemem standardów i rozwiązań biznesowych, tworzonym z inicjatywy i pod przewodnictwem przedsiębiorstw. Od 1973 roku jest systematycznie Standardy GS1 są jasno ustalonymi zasadami i wytycznymi, które w jednolity sposób są stosowane przez firmy w celu usprawnienia operacji związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Fundamentem systemu GS1 są uzgodnione zasady międzynarodowej identyfikacji, które doprowadziły do opracowania zbioru unikalnych tzw. globalnych identyfikatorów GS1.

Światowe standardy

Znakowanie i etykietowanie zgodne ze standardami GS1 to ogólnoświatowe standardy, które wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa w Europie, jak i na świecie. Umożliwiają one pełną identyfikację surowców użytych do produkcji danego wyrobu w każdym momencie jego życia na rynku.

Tematyka warsztatów, w których braliśmy udział, to:

  • Weryfikacja jakości kodów kreskowych na bazie wymagań rynku, norm ISO i wytycznych GS1
  • Znakowanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1
  • Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw – czyli etykieta logistyczna w praktyce
Powrót do listy artykułów