Przemysł inwestuje w cyfryzację

Nakłady na digitalizację procesów będą rosły na rynku europejskim o 15% rocznie. Według badań IDC (International Data Corporation) w 2019 roku największe inwestycje będą dotyczyły sektora przemysłowego. Wdrożenia mają objąć rozwiązania z zakresu nowych technologii (w tym systemy ERP), których celem jest cyfryzacja przedsiębiorstw.

Tendencja wzrostowa

Analitycy przewidują, że zwiększone inwestycje będą obserwowane co najmniej do 2023 roku. Tym samym wartość nakładów na rozwój technologiczny europejskich przedsiębiorstw przez najbliższe 4 lata sięgnie wartości 380 mld dolarów. Największe wdrożenia będą dotyczyły zaawansowanych rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy, sztucznej inteligencji (AI) oraz big data. Europa, obok Chin i USA, jest najdynamicznie rozwijającym się regionem pod względem digitalizacji przedsiębiorstw.

Inteligentne zarządzanie procesami

Cyfrowa transformacja w największym stopniu obejmie sektor przemysłowy, który będzie generował ¼ nakładów przeznaczanych na rozwój technologii. Takie prognozy wskazują, że zainteresowania systemami ERP, automatyzującymi procesy biznesowe będzie coraz większe. Firmy będą poszukiwać coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. IDC podaje, że największe nakłady będą przeznaczane na inteligentne rozwiązania z zakresu optymalizacji procesów produkcyjnych. Tendencje rynkowe wskazują, że gotowość do inwestycji w systemy ERP oraz systemy zarządzania produkcją będzie rosła.

Powrót do listy artykułów