Bezdotykowe myjnie EHRLEⓇ z systemem Sente

EHRLEⓇ to jeden z największych producentów i dystrybutorów nowoczesnych myjni bezdotykowych w Europie. W swojej ofercie ma również myjki wysokociśnieniowe, odkurzacze, środki chemiczne i inne niezbędne akcesoria do wyposażenia i utrzymania myjni. W związku z rozbudową centrum dystrybucyjnego firma EHRLE Sp. z o.o. poszukiwała systemu WMS do zarządzania magazynem wysokiego składowania, który usprawni procesy logistyczne oraz pozwoli na integrację z wykorzystywanymi przez spółkę rozwiązaniami informatycznymi. W procesie przetargu na zaprojektowanie i wdrożenie systemu w obszarze WMS do realizacji projektu wybrano Sente.

Lider z 90-letnim doświadczeniem

EHRLEⓇ jest międzynarodowym holdingiem o niemieckich korzeniach. Oddział EHRLE Sp. z o.o. w Polsce mieści się pod Szczecinem. Od kilku miesięcy realizowana jest inwestycja rozbudowy i modernizacji centrum dystrybucji EHRLEⓇ na Polskę i rynki wschodnie. Niebawem planowane jest otwarcie nowoczesnej powierzchni dystrybucyjno-serwisowej w Warzymicach, obejmującej powierzchnię 450 m2 biur, ponad 2000 m2 magazynu, pomieszczenia serwisowe, montażowe i szkoleniowe.

Jeszcze lepsza organizacja pracy

Nowe centrum otwiera przed EHRLE Sp. z o.o. możliwości usprawnienia procesów realizacji zamówień i zwiększenia wydajności pracy w magazynie. System Sente WMS zostanie dostosowany do specyficznych wymagań EHRLEⓇ, wynikających z charakteru prowadzonej działalności i rodzaju składowanego towaru. W rozwiązaniu zostaną zaprojektowane mechanizmy obsługujące regały przepływowe oraz szuflady typu Kardex. System będzie również zarządzał wszystkimi towarami w magazynie od momentu przyjęcia aż do wydania zgodnie z ich przypisaniem do konkretnego kontraktu.

Główne cele biznesowe projektu to:

  • skrócenie czasu przyjęcia i wydania towaru
  • ograniczenie do minimum korzystania z drukowanych dokumentów
  • skrócenie czasu kompletacji zamówień
  • wyeliminowanie błędów w kompletacji zamówień

Prace trwają

Wdrożenie będzie realizowane w metodyce zwinnej, dzięki czemu kolejne elementy rozwiązania projektowanego dla EHRLE Sp. z o.o. będą na bieżąco wgrywane na serwer Klienta, gdzie będą testowane i docelowo będą użytkowane. Zmiany w projekcie i modyfikacje będą na bieżąco uwzględniane. Taka metodyka daje pewność, że dostosowywane do specyfiki funkcjonowania firmy mechanizmy będą właściwie wspierać jej rzeczywiste potrzeby. Pierwsze elementy systemu będą uruchomione w listopadzie br.

Powrót do listy artykułów