WMS w modelu subskrypcyjnym bez bariery wejścia – WMS z gwarancją poprawy efektywności


Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest wdrożenie WMS w subskrypcji i czym różni się od klasycznego modelu współpracy?
  2. Jakie korzyści przynosi wdrożenie WMS w modelu subskrypcyjnym?
  3. Kto może skorzystać z wdrożenia WMS w subskrypcji?

WMS w modelu subskrypcyjnym bez bariery wejścia – WMS z gwarancją poprawy efektywności

W dzisiejszym dynamicznym otoczeniu biznesowym trend związany z wykorzystaniem modeli subskrypcyjnych zyskuje coraz większą popularność. W praktyce zarówno pojedynczy użytkownicy, jak i firmy, z powodzeniem (i upodobaniem) korzystają z rozwiązań tego typu. Tym samym, oferowanie wdrożenia WMS w subskrypcji jest naturalnym krokiem odpowiadającym na potrzeby i oczekiwania firm. Dowiedz się, jak wygląda to w praktyce i jakich korzyści możesz się spodziewać.

Dlaczego system WMS w modelu subskrypcyjnym to dobry pomysł dla Twojej firmy?

WMS to rozwiązanie służące do zarządzania i zwiększania efektywności pracy w magazynach wysokiego składowania. Może stanowić jeden z modułów systemu ERP lub funkcjonować, jako odrębne narzędzie. Wykorzystywany przede wszystkim w firmach logistycznych i handlowych może wspierać obsługę setek, a nawet tysięcy, przyjęć i wydań towarów każdego dnia. Wdrożenie systemu WMS często stanowi niemałą inwestycję, dlatego dobrym pomysłem jest realizacja takiego projektu w modelu subskrypcyjnym. Zdejmuje to jedną z głównych barier wejścia utrudniających mniejszym, ale nastawionym na rozwój i stawianie ambitnych celów, firmom przeprowadzenie cyfrowej transformacji w swoim magazynie. Nawet jeśli Twoja organizacja to raczej średnie lub duże przedsiębiorstwo taka forma współpracy także przyniesie wiele korzyści. Sente, proponuje ten innowacyjny model współpracy, jako jeden z pierwszych dostawców systemów informatycznych w Polsce.

Jednym z pierwszych pytań zadawanych przez przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem systemu WMS jest: ile to będzie kosztować? To zrozumiałe – choć nie jest to najważniejszy aspekt projektu, bez wątpienia ma istotny wpływ na podjęcie decyzji o jego rozpoczęciu. W razie wątpliwości związanych z wysokością inwestycji warto pomyśleć o doborze odpowiedniego sposobu pokrycia jej kosztów. Subskrypcja WMS to model finansowania wdrożenia, który pozwala dopasować opłatę do aktualnej sytuacji w firmie. Organizacje zdecydowane na rozwój, stawianie ambitnych celów i mierników projektu, które jednak nie mogą lub nie chcą pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych mogą zdecydować się na wdrożenie i miesięczną płatność wynoszącą kilka tysięcy złotych w zależności od skali działania. Takie podejście pozwala firmom, bez względu na ich wielkość, korzystać z zaawansowanych rozwiązań informatycznych, czyniąc je bardziej dostępnymi.

Korzyści z wdrożenia systemu WMS w modelu subskrypcyjnym

Wdrożenie systemu WMS w modelu subskrypcyjnym może przynieść liczne korzyści. Dzięki elastycznemu podejściu przedsiębiorstwo może skorzystać ze wszystkich standardowych funkcji tego rozwiązania, poprawić wydajność i efektywność procesów, minimalizując jednocześnie początkowy koszt inwestycji. Poznaj korzyści charakterystyczne dla tego typu projektów:

Brak nieosiągalnej bariery wejścia

Wdrożenie WMS Sente w modelu subskrypcyjnym to gwarancja poprawy efektywności procesów o minimum 30% przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka związanego z wyborem partnera na wiele lat. Komfortowe wdrożenie pozwala na korzystanie z systemu bez konieczności inwestowania ogromnych sum na początku projektu. Zamiast tego możesz korzystać z usług na podstawie comiesięcznej subskrypcji, co minimalizuje ryzyko i likwiduje barierę wejścia. Dzięki temu wdrożenie systemu WMS jest bezpieczniejsze i bardziej dostępne finansowo, nawet dla mniejszych firm.

Możliwość rezygnacji, kiedy chcesz

Klasyczne rozwiązania, za które już na początku płacisz pełną kwotę, nie dają elastyczności i przestrzeni do sprawdzenia oprogramowania. System WMS w modelu subskrypcyjnym pozwala na rezygnację ze współpracy, jeśli zdefiniowane na jej początku mierniki efektywności nie zostaną osiągnięte. Jednocześnie, nie ryzykujesz utratą setek tysięcy złotych zainwestowanych we wdrożenie.

Subskrypcja WMS – kto może z niej skorzystać?

Wdrożenie WMS w modelu subskrypcyjnym to rozwiązanie odpowiednie dla wszystkich firm, które potrzebują usprawnić działanie i wydajność swojego magazynu, bez względu na ich wielkość, skalę działań, czy branżę. 

Dzięki takiej formie współpracy między Klientem a dostawcą, oprogramowanie optymalizujące procesy magazynowe staje się dostępne dla szerokiego grona przedsiębiorstw. WMS w modelu subskrypcyjnym to rozwiązanie idealne zarówno dla małych i średnich firm, które chcą uniknąć dużych początkowych nakładów finansowych związanych z wdrożeniem systemu. Skorzystają nim także duże organizacje, które nie chcą wydawać na raz ogromnej kwoty, bo wolą przeznaczyć ją na inne inwestycje i cenią sobie elastyczność.