Optymalizacja produkcji u producenta rur i profili

100

tys. złotych mniejsza wartość magazynu materiałów

10%

większa wydajność pracy działu produkcyjnego

2,5

krotne zwiększenie rotacji magazynu materiałów

Najważniejsze wyzwania

usprawnienie procesów produkcyjnych

usprawnienie procesów produkcyjnych

elastyczność systemu w dostosowaniu do specyfiki przedsiębiorstwa

realizacja zamówień w modelu just in time

realizacja zamówień w modelu just in time

elastyczność systemu w dostosowaniu do specyfiki przedsiębiorstwa

Co wdrożyliśmy

Pobierz pełne case study

Raportowanie produkcji

System zarządzania produckją dzieli zlecenie na etapy (np. cięcie, gięcie, spawanie, malowanie), których zakończenie rejestrowane jest na specjalnych stanowiska tzw. check point’ach. Daje to precyzyjną informację kierownikowi produkcji na temat zaawansowania prac.

Narzędzia pracy dla działu kontroli jakości i logistyki

Rozwiazania pozwalają na szybkie realizowanie zadań przez dział kontroli jakości i logistyczny. Dostę do aktualnych informacji na temat zakończenia produkcji poszczególnych partii pozwala im precyzyjnie planować i realizować prace.

Optymalizacja wykorzystania surowca

Do systemu na bieżąco wprowadzane są szczegółowe informacje na temat kolejnych zamówień. Daje to możliwość generowanie analiz z dowolnie wybranego okresu na temat aktywnych zleceń oraz przygotowanie niezbędnych do ich realizacji surowców.

Efektywne zarządzanie pracą maszyn

Rozwiązania dostarczają informacji na temat specyfiki zleceń z wyprzedzeniem, dzięki czemu mozliwe jest odpowiednie przygotowanie maszyn (np. do gięcia rur o danym przekroju) i zapobieganie powstawaniu wąskich gardeł w całym procesie.

Minimalizacja zapasów w magazynie surowców

Precyzyjne planowanie produkcji pozwoliło dokładniej prognozować zapotrzebowanie na surowce. W systemie dokonywane są analizy pozwalające na wyliczenie, jakie półprodukty, w jakich ilościach oraz terminie powinny zostać sprowadzone od dostawców, co zdecydowanie zmniejszyło zapasy.

Automatyczne rozliczanie czasu pracy

Wdrożenie systemu ERP pozwoliło efektywnie rozliczań czas pracy (RCP), szczególnie pracowników bezpośrednio biorących udział w produkcji. System znacznie ułatwia i przyspiesza rozliczanie czasu pracy poprzez automatyczne wyliczanie list płac.

Poznaj szczegóły projektu:

Powrót do listy projektów

Porozmawiajmy o twoim biznesie

Skontaktuj się