Webinar: Cyfrowa (r)ewolucja – jak zmienia logistykę?

Cyfryzacja w branży handlowej na przestrzeni ostatniego roku nabrała największego tempa w historii. Zmiany te nie pozostają bez znaczenia dla logistyki. Przedsiębiorstwa z różnych branż i sektorów prześcigają się w pomysłach na coraz szybsze, bardziej innowacyjne i lepsze sposoby obsługi klienta i dostarczania zamówień. Czym jest cyfrowa (r)ewolucja logistyki? Jakie rozwiązania informatyczne w praktyce wdrażają organizacje i które z nich najskuteczniej zwiększają efektywność procesów? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać już 22 kwietnia o godzinie 18:00 podczas webinaru organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki.

Logistyka a biznes

Sposób działania procesów logistycznych, ich mechanikę i przebieg oraz cele są znane od dawna. Natomiast to, w jaki sposób są obecnie obsługiwane i realizowane w organizacjach to bezpośredni wpływ zarówno potrzeb biznesowych, jak i oczekiwań konsumentów. Dlatego sama wiedza na temat procesów nie wystarczy, by efektywnie zarządzać logistyką. Inspiracje dobrze jest czerpać od praktyków, dlatego gościem kwietniowego spotkania z cyklu Logmeeting będzie Jakub Czyżkowski – współzałożyciel i współwłaściciel Sente, który od 20 lat wspiera przedsiębiorstwa dostarczając rozwiązania IT zwiększające efektywność procesów logistycznych. Podczas webinaru opowie o tym, jaką rolę pełnią systemy informatyczne w biznesie, a także przedstawi praktyczne zastosowanie systemów w logistyce na bazie case studies z polskich przedsiębiorstw zajmujących się handlem.

Praktyczny wymiar (r)ewolucji

Zmiany w logistyce nie dotyczą tylko zastosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Cyfryzacja wpływa na to, jak zarządza się tym obszarem w organizacjach, jakie kompetencje są oczekiwane u pracowników, a także w jaki sposób zarządza się infrastrukturą IT i planuje wdrażanie kolejnych innowacji. W czasie webinaru, który rozpocznie krótka część prezentacyjna, odbędzie się dyskusja moderowana przez Artura Olejniczaka. Eksperci porozmawiają o kluczowych tendencjach i trendach w logistyce oraz odpowiedzą na pytania publiczności.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy: https://bit.ly/3mzJ17O

Powrót do listy artykułów