Internetowa sprzedaż narzędzi z Sente

Rotopino.pl S.A jest liderem w internetowej sprzedaży narzędzi i elektronarzędzi w Polsce. Przedsiębiorstwo jest właścicielem sieci sklepów internetowych nie tylko w kraju, ale w całej Europie. Swoją działalność rozpoczęło już w 1999 roku i stale intensywnie się rozwija.

Firma posiada nowoczesne centrum logistyczno-magazynowe, co zapewnia płynność dostaw i pewną realizację zamówień. Przedsiębiorstwo gwarantuje najwyższą jakość narzędzi dzięki temu, że wszystkie produkty są fabrycznie nowe i pochodzą od sprawdzonych producentów. Obecnie w ofercie Rotopino.pl S.A znajduje się około 25 tys. pozycji asortymentowych.

W związku z rosnącą liczbą zamówień, kanałów sprzedaży i wszystkich działań firmy, przedsiębiorstwo zdecydowało się na wdrożenie innowacyjnego systemu ERP wspierającego kompleksowo jej główne procesy biznesowe.

Indywidualne rozwiązania informatyczne

O wyborze systemu Sente zdecydowały propozycje konkretnych rozwiązań wyzwań, przed którymi staje Rotopino.pl S.A, oraz indywidualne podejście do potrzeb firmy. Wdrożenie obejmie obszary: Sprzedaż i CRM, Finanse i Księgowość, Personel, Wolkflow i Dokumenty oraz integrację z obecnym autorskim oprogramowaniem e-commerce oraz z systemem obsługującym WMS. Ponadto system zostanie zintegrowany z systemami partnerów Rotopino.pl S.A, a jego zadaniem będzie zapewnienie sprawnej obsługi zamówienia, od momentu jego wpłynięcia, po fakturowanie.

Nadrzędnym celem całego projektu jest zwiększenie efektywności głównych procesów operacyjnych, które zachodzą w firmie Rotopino.pl S.A. Umożliwi to ich lepszą integrację oraz automatyzację tych działań wykonywanych przez operatorów, które mogą być zrealizowane przez system. Ponadto Sente S4 będzie pomocą dla standardowych zadań firmy handlowej: od wsparcia gospodarki magazynowej poprzez integrację z istniejącym systemem WMS tak, aby dzięki wymianie danych usprawnić planowanie zakupów i sprzedaży, po obsługę dokumentów zamówień i sprzedaży. Dzięki temu Rotopino.pl S.A będzie mogło zrezygnować z korzystania z systemów pomocniczych.

Powrót do listy artykułów