BinCode to założona w 2010 roku spółka zajmująca się doradztwem biznesowym z obszaru logistyki i informatyki związanej z logistyką. Oprócz zagadnień związanych z przepływem towaru wewnątrz magazynu (organizacja procesów, koncepcja zagospodarowania magazynu, wykorzystanie rozwiązań IT itp.) osobną gałęzią działalności jest wsparcie procesów decyzyjnych w obszarze zarządzania towarem w sieciach dystrybucyjno- handlowych (optymalizacja stanów sklepowych, zarządzanie ceną).

Projektują i wdrażają efektywne rozwiązania logistyczno-informatyczne u dystrybutorów, w sieciach handlowych oraz firmach produkcyjnych.

Swoją ofertę kierują, do których firm działalność związana jest bezpośrednio z przepływem towaru (firmy dystrybucyjne i handlowe) lub takich, dla których gospodarka magazynowa stanowi obszar wsparcia właściwej działalności operacyjnej (np. firmy produkcyjne).

Wspierają firmy z klasyczną obsługą sprzedaży (w tym posiadające własną sieć sklepów) oraz prowadzące sprzedaż internetową (w tym najtrudniejszy obecnie model jednoczesnej obsługi kanałów B2B i B2C z tego samego magazynu).

Dla firm posiadających sieć sklepów stacjonarnych oferują ponadto unikalną usługę z obszaru wsparcia podejmowania decyzji, której główną zasadą jest zapewnianie w sposób cykliczny informacji jak rozmieścić towar w sieci sprzedaży i w jaki sposób zarządzać jego ceną, aby efektywność sprzedaży była jak największa.

Główną wartością dla ich klientów jest gwarancja, że projekty zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem najlepszych praktyk wdrożonych w wielu polskich firmach, a sukces i zmieszczenie się w założonym terminie i budżecie nie będzie zależeć od odrywania pracowników operacyjnych od bieżącej działalności.

Misją firmy jest wsparcie klientów poprzez całościowe spojrzenie na biznes, a nie tylko na fragmenty procesów logistycznych.

Wśród klientów BinCode znajdują się między innymi takie firmy jak Komputronik, Media Expert, Śnieżka, OSDW Azymut, PBH (marka Quiosque), Molton, InterVion, Wittchen i wiele innych.

Dotychczasowi klienci

MEDIA EXPERT, KOMPUTRONIK, QUIOSQUE, ŚNIEZKA, REDAN, WITTCHEN, NOVUM,

Dane kontaktowe