Pierwsze zbiory z systemem Sente

Uprawa pomidorów szklarniowych w Polsce zajmuje największą powierzchnię spośród wszystkich upraw pod osłoną. Najnowocześniejszą, zajmującą obszar 10 hektarów, szklarnią może pochwalić się firma Polskie Pomidory. Działalność firmy nie zawęża się jednak wyłącznie do uprawy pomidorów. Do zakresu ich działalności wchodzi również uprawa ogórków, a w planach jest wprowadzenie uprawy sałaty. To jedyna w Polsce firma, która – dzięki innowacyjnej technologii – będzie mogła przez cały rok dostarczać na nasz rynek świeże pomidory malinowe, uznawane za najsmaczniejszą odmianę.

Firma Polskie Pomidory od  początku swojej działalności zdecydowała się na wdrożenie systemu wspomagającego procesy operacyjne w obszarach takich jak: Sprzedaż i CRM, Logistyka oraz Finanse i Księgowość. Na wyborze systemu Sente zaważyły proponowane funkcjonalności oraz doświadczenie nabyte podczas wcześniejszych wdrożeń Sente z firmą PPO Siechnice. Firma ta  również zajmuję się uprawą pomidorów. Oferowane rozwiązania Sente cieszą się u nich pozytywną opinią, dobrze oceniana jest również współpraca.

Zaproponowane rozwiązania systemu Sente usprawnią procesy biznesowe, realizowane przez firmę Polskie Pomidory, m. in.: przyjęcie produkcji, sprzedaż oraz zakupy. Zakładane ilości zbiorów pomidorów w najbliższym czasie wymagać będą również szczegółowej ewidencji opakowań zwrotnych – funkcjonalność ta została dopasowana specjalnie na potrzeby firmy.

Ponadto, dzięki wykorzystaniu automatycznych mechanizmów księgujących, ułatwią one pracę działu księgowości.

Ze względu na specyfikę działalności oraz dalszą optymalizację procesów  w firmie, w planach znajduje się przygotowanie specjalnego panelu dotykowego zintegrowanego z wagą, który już podczas ważenia pomidorów na magazynie generować będzie dokument faktury.

W ramach kolejnych etapów uruchomiona zostanie platforma EDI, dzięki której możliwy będzie m.in.: eksport faktur do kontrahentów oraz informowanie kontrahenta o przyjęciu jego zamówienia.

Firma Polskie Pomidory prowadzi innowacyjne badania, dotyczące wykorzystania technologii LED na etapie wegetacji roślin. Proponowane usprawnienia, poprawiające  funkcjonowanie działów logistyki, magazynu i  księgowości, umożliwiają firmie koncentrację na tych wdrożeniach technologicznych  innowacyjności i dalszym, dynamicznym rozwoju.

Analiza przedwdrożeniowa odbyła się w listopadzie 2014 r. Pełne wdrożenie systemu ERP planowane jest na maj 2015 r.

 

Powrót do listy artykułów