Produkcja olejów z systemem Sente

TEDEX to jeden z najbardziej znanych producentów olejów w Polsce. Firma poszukiwała partnera, który zaprojektowałby rozwiązanie informatyczne wspierające w kluczowych obszarach jej funkcjonowania. Do współpracy zaprosiła Sente. Jakie są najważniejsze cele projektu?

Lider rynku

Tedex jest renomowanym producentem i dystrybutorem olejów smarowych oraz płynów do chłodnic samochodowych. Firma zajmuje się również dystrybucją smarów, płynów do spryskiwaczy i płynów hamulcowych. Tedex jest spółką wielopodmiotową. Działa zarówno w kraju, jak i za granicą. Stały rozwój działalności i poszerzanie rynków docelowych sprawia, że spółka poszukuje nowych obszarów, w których może zwiększyć efektywność swoich działań.

Wsparcie w dalszym rozwoju

Firmie TEDEX zależy na wdrożeniu systemu, w którym będą obsługiwane wszystkie podmioty należące do spółki. Pozwoli to na znaczne usprawnienie procesu wymiany informacji między podmiotami w ramach grupy oraz dostarczy osobom zarządzającym informacje strategiczne dotyczące działalności poszczególnych podmiotów.

Główny cel biznesowy wdrożenia systemu to skrócenie czasu potrzebnego do planowania i raportowania produkcji, planowania zaopatrzenia, a także wzrost efektywności w obszarze sprzedaży i obsługi klientów. Ponadto dla firmy TEDEX istotne jest możliwość szybkiego rozliczenia produkcji oraz kalkulacji kosztów wytworzenia produktów.

Prace trwają

Projekt wdrożeniowy w firmie TEDEX realizowany jest w metodyce zwinnej. System Sente S4 zostanie wdrożony w obszarach Produkcji, Sprzedaży i CRM, Finansów i Księgowości oraz Zarządzania Personelem. Prace wdrożeniowe już trwają, a pierwsze efekty testowane są przez pracowników firmy TEDEX. Zakończenie projektu wdrożeniowego planowane jest w pierwszym kwartale 2018 roku.

 

Powrót do listy artykułów