System skutecznym narzędziem do osiągania celów

EGA to jeden z czołowych producentów i dystrybutorów narzędzi oraz elektronarzędzi w Polsce. Firma istnieje na rynku już od 25 lat,  stale rozwijając swoje portfolio produktowe, jak i rynki. Klientami firmy EGA są m.in. hurtownie, sklepy partnerskie, inne punkty sprzedaży zajmujące się handlem narzędzi, a także sieci wielkopowierzchniowe.

Celem jaki stawia sobie spółka EGA jest dalszy, dynamiczny rozwój oraz zwiększenie potencjału sprzedaży. Jednym z działań podjętych w tym kierunku jest rozbudowa centrum logistycznego o dodatkową powierzchnię magazynową wynoszącą ok. 3 tys. m2. Dotychczas plany rozwojowe firmy były ograniczone możliwościami technicznymi wykorzystywanego systemu informatycznego ERP, który nie spełniał rosnących wymagań.

W związku z tym podjęto decyzję o rozpoczęciu współpracy z firmą Sente, której powierzono zaprojektowanie systemu całościowo wspierającego działalność firmy EGA. Elastyczność systemu Sente S4 umożliwia idealne dopasowanie do specyfiki i wymagań firmy EGA. Prace nad projektem rozpoczęły się wraz z początkiem jesieni bieżącego roku.

Dynamiczny rozwój spółki Ega – efekt współpracy z Sente

Jest to kolejny projekt prowadzony metodyką zwinną, dlatego pierwsze elementy rozwiązania przygotowanego przez Sente już wkrótce będą funkcjonowały w firmie EGA. Efektem wdrożenia wszystkich przygotowanych modułów będzie poprawa efektywności pracy firmy EGA w jej kluczowych procesach operacyjnych, w szczególności związanych z rozplanowaniem magazynu i wsparciem pracy magazynierów.

„W konsekwencji przyczyni się to do skrócenia czasu związanego z obsługą zamówień klientów, eliminacją reklamacji, poprawą pracy serwisu, co za tym idzie usprawnieniem procesu logistycznego mającego wpływ na przychodowość spółki.” – komentuje Adam Gudalewski – Prezes Zarządu Spółki EGA

Firma EGA nie bez przyczyny wybrała do współpracy właśnie firmę Sente. Spełnianie indywidualnych oczekiwań, dostosowywanie systemu do specyfiki działalności i projektowanie funkcjonalności ”szytych na miarę”, to wyróżniki Sente, których firma EGA poszukiwała u swoich potencjalnych partnerów. Niemałe znaczenie przy wyborze partnera miało dotychczasowe doświadczenie Sente, które ostatecznie przesądziło o podjęciu współpracy.

Powrót do listy artykułów