Szczęśliwa siódemka, czyli podsumowanie udanego roku

Mijające 12 miesięcy przepełnione były wydarzeniami, które warto jest zapamiętać. Zanim wpadniemy w wir pracy i obowiązków, które niesie ze sobą początek nowego roku, postanowiliśmy przypomnieć 7 najważniejszych rzeczy, które wydarzyły się w 2016 roku.

100 +

W marcu do Sente dołączył setny pracownik. Jest to dla nas bardzo duży krok, który świadczy o stałym wzroście firmy. Nie byłby on możliwy bez naszych Klientów, którzy zdecydowali się na rozwijanie swojego biznesu wraz z nami. Nie mamy jednak zamiaru osiąść na laurach. Obecnie w Sente pracuje już 115 osób, a na 2017 rok planujemy kolejne zatrudnienia.

Pionier Wieku Cyfrowego

Dolny Śląsk to doskonałe miejsce do rozwoju dla firm. W naszym regionie jest bardzo dużo innowacyjnych organizacji. Postrzegamy się jako jedna z nich i jak się okazuje nie jesteśmy w tym przekonaniu osamotnieni. Nasze zgłoszenie zostało docenione przez kapitułę konkursu, co zaowocowało nominacją do nagrody w kategorii Pionier Wieku Cyfrowego. Choć tym razem nie udało nam się zwyciężyć, to sama nominacja jest dla nas dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.

Sente Business Secure

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Dlatego stały rozwój naszego systemu ERP jest dla nas kwestią priorytetową. Dzięki dotacji, którą otrzymaliśmy w ramach Funduszy Europejskich możemy jeszcze intensywniej pracować nad rozbudową naszych rozwiązań. Projekt „Sente Business Secure” został dofinansowany kwotą 1 143 750,00 zł. Jego główne cele, to zapewnienie możliwości kastomizacji i aktualizacji oprogramowania. Dotacja otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Nasz dział Badań i Rozwoju już prowadzi prace w ramach projektu, więc niebawem należy się spodziewać pierwszych rezultatów.

Konferencja Indeks

W listopadzie odbyła się II edycja Konferencji Sente Indeks. Ideą, która przyświecała nam podczas organizacji wydarzenia, było stworzenie przestrzeni do dzielenia się wiedzą i wymiany poglądów między doświadczonymi programistami, a studentami, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce kariery. Prelegentami podczas konferencji byli nasi pracownicy, którzy dzielili się swoją wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników. Sukces motywuje, więc już planujemy kolejne edycje.

Dołączyliśmy do najlepszych

Na początku roku zostaliśmy wyróżnieni w plebiscycie Gazele Biznesu. Znalezienie się w gronie liderów rynku to nie tylko nobilitacja, ale również zobowiązanie. Pozostanie w czołówce najlepszych firm, to wyzwanie, które podjęliśmy. Mamy za sobą rok ciężkiej i owocnej pracy. Jeszcze w styczniu ogłoszone zostaną wyniki kolejnej edycji Gazel. O tym, czy ponownie znajdziemy się w gronie nagrodzonych firm przekonamy się już niebawem.

Jest coraz lepiej

Ten rok jest dla nas wyjątkowy, zarówno jeśli chodzi o przychody, jak i rentowność. Przez ostatnich kilka lat wzrastaliśmy 30% rok do roku. W tym roku będzie to aż 60%. Dobre wyniki finansowe to efekt stałej pracy nad jakością proponowanych przez nas rozwiązań i usług. Dają one wiele możliwości rozwoju, z których mamy zamiar skorzystać, aby kolejny rok był jeszcze lepszy.

W kolorach turkusu

Rok 2016 był dla nas przełomowy również jeśli chodzi o organizację naszej pracy. Do rozważań nad tym, jak funkcjonuje nasza firma zainspirowała nas idea turkusowej organizacji, w myśl której przedsiębiorstwo jest żywym organizmem, który sam wskazuje sobie drogę rozwoju. Proces zmian, który rozpoczął się w ubiegłym roku, to tak naprawdę ewolucja naszego sposobu myślenia o pracy. Jego pierwsze rezultaty już są widoczne. Decyzje i cele w naszej firmie nie są odgórnie narzucane, lecz stanowią wynik dyskusji i rozważań poszczególnych zespołów. Wszyscy pracownicy mają możliwość angażowania się w sprawy firmy, dyskusje na temat rozwoju czy podejmowanie kluczowych decyzji. Chcemy, aby wszyscy, bez względu na zajmowane stanowisko, mieli wpływ na to jak wygląda ich praca i jak rozwija się Sente. Wierzymy, że nowe podejście pozwoli nam jeszcze skuteczniej osiągać zamierzone cele.

Co dalej?

Rok zamykamy w bardzo optymistycznych nastrojach. Jesteśmy jednak głodni kolejnych sukcesów. Na pewno nie spoczniemy na laurach. Kontynuujemy podjęte inicjatywy i wprowadzamy w życie nowe pomysły, o których usłyszycie już niebawem.

Powrót do listy artykułów