Ekspert Sente w webinarze e-Izby

Izba Gospodarki Elektronicznej – inaczej e-Izba – to organizacja, która wspiera rozwój gospodarki cyfrowej w Europie. Wspomaga też biznesy e-commerce w zakresie edukacyjnym, prawnym i rozwojowym. 

W czwartek, 27 stycznia, nasza firma miała okazję uczestniczyć w webinarze, który zorganizowała e-Izba. Reprezentantem Sente był Marek Baryła, architekt rozwiązań B2B. Wydarzenie dotyczyło e-commerce w B2B. 

Prelekcje ekspertów

Event zorganizowany był w dwóch częściach. Pierwsza, ekspercka, zawierała wypowiedzi przedstawicieli kilku firm z branży. Adam Chudzik z Digitalx.pl opowiadał o wyzwaniach rekrutacyjnych w e-commerce. Tomek Plata z Autenti podjął temat środowiska paperless w B2B e-commerce. Przedstawiciele Allegro, Ewa Kraińska i Piotr Truszkowski, mówili o metodach płatności dedykowanym klientom biznesowym oraz o marketplace w roli miejsca realizacji zakupów standardowych b2b. W tej części spotkania zabrał głos także Marek Baryła, który omówił temat wyzwań w e-commerce b2b, związanych z architekturą systemów i optymalizacją procesów. 

Dyskusja

Druga część to panel dyskusyjny. Zarówno prowadzący, jak i publiczność, mieli możliwość zadawania pytań. Każdy z ekspertów musiał odpowiedzieć na dwa pytania, z czego jedno brzmiało identycznie dla każdego z nich. Na odpowiedź miał 2 minuty. Po tym panelu nastąpiło podsumowanie webinaru. 

Nasz ekspert, Marek Baryła, poruszył kwestię wyzwań w e-commerce b2b. Jako jedną z blokad w rozwoju systemu b2b wskazał architekturę fizyczną. Mówił, jaki wpływ ma na nią przyspieszenie cyfryzacji, a także rozważał możliwe rozwiązania problemów.

Powrót do listy artykułów