Z Sente ci się upiecze

EcoTrade to polska firma założona w 1993 roku, która tworzy dodatki technologiczne dla branży piekarniczej, cukierniczej i gastronomicznej. Powstałe mieszanki cieszą się dużym zainteresowaniem klientów z Polski i zagranicy. O swoich produktach EcoTrade informuje szczegółowo na stronie internetowej www.ecotrade.pl.

Nowatorskie podejście

Przedsiębiorstwo posiada nowoczesny zakład produkcyjny, w którym wprowadzony został system HACCP, dzięki czemu produkty spełniają wszelkie normy i standardy obowiązujące zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej. Takie podejście zaowocowało znacznym umocnieniem pozycji firmy na rynku. Miało to wpływ na podjęcie decyzji przez EcoTrade o budowie własnego magazynu wysokiego składowania, ponieważ obecna powierzchnia przestała być wystarczająca. Nowy magazyn zostanie wyposażony w regały przesuwne. Firma poszukując nowoczesnych rozwiązań, postawiła wysokie wymagania wobec systemu do zarządzania gospodarką magazynową. Dla firmy ważne jest, aby rozwiązanie zaspokajało jej obecne potrzeby oraz było elastyczne względem zmian zachodzących w firmie.

Potrzeby EcoTrade

Dziennie do magazynu przyjmowanych jest od kilku do kilkunastu dostaw surowców. W tym miejscu szczególnie ważne jest ewidencjonowanie ich numerów partii i – nade wszystko – terminu ważności dostarczonych składników.

Podczas procesu produkcji powstają gotowe mieszanki, które po spakowaniu trafiają do magazynu wysokiego składowania. Sporym wyzwaniem jest usprawnienie procesu wydania gotowego produktu, który jest trudny ze względu na podobieństwo opakowań towarów zamawianych przez klientów.

Obecnie firma EcoTrade zaopatruje ok. 1000 stałych odbiorców, są to zarówno małe rodzinne piekarnie jak i odbiorcy hurtowi. Każdego dnia realizowanych jest kilkadziesiąt zamówień towarów gotowych zawierających od kilku paczek do kilku palet. Przyczyniło się to do poszukiwań przez EcoTrade systemu, który usprawni zarządzanie magazynem. Rozwiązanie zaproponowane przez Sente, spełniające założone kryteria, zaowocowało nawiązaniem współpracy.

EcoTrade rośnie w siłę

Firma dynamicznie się rozwija i planuje wprowadzenie kolejnych unowocześnień. Jednym z nich ma być system WMS do zarządzania magazynem wysokiego składowania. W związku z tym firma Ecotrade podjęła decyzję o wdrożeniu systemu Sente S4, który obejmuje obszary: Logistyka i Zarządzanie Magazynem oraz WMS. Dodatkowo system Sente S4 zostanie zintegrowany z obecnym programem wykorzystywanym w firmie Ecotrade do zarządzania produkcją. Głównym celem wdrożenia jest usprawnienie procesów magazynowych, szczególnie przyjęcia surowców i wysyłki gotowych produktów. Program do obsługi magazynu ma za zadnie efektywnie wspierać pracę magazynierów przy kompletacji towarów wykorzystując urządzenia typu HandHeld. Dzięki zastosowaniu systemu Sente S4 firma EcoTrade będzie mogła zapewnić swoim obecnym oraz przyszłym klientom najwyższą jakość dostaw.

Powrót do listy artykułów