System ERP – jak zwiększa efektywność?
Wycieczka po firmie, która wdrożyła cyfryzację procesów biznesowych.
60%
wzrostu wydajności pracy magazynu
83%
zmniejszenie liczby pomyłek w zamówieniach w skali miesiąca
Najważniejsze wyzwania
poprawa wydajności pracy magazynu
poprawa wydajności pracy magazynu
wprowadzenie możliwości kontroli czasu pracy i wydajności pracownika
redukcja różnic na inwentaryzacji
integracja z systemem ERP
zmniejszenie liczby pomyłek
integracja z systemem ERP
zmniejszenie liczby pomyłek
wprowadzenie możliwości kontroli czasu pracy i wydajności pracownika
redukcja różnic na inwentaryzacji
Oprogramowanie w sposób automatyczny generuje zlecenia magazynowe dla pracowników, bez konieczności ręcznego sterowania nimi przez kierownika. W szczególności rozwiązanie zapewnia możliwość śledzenia i monitorowania stanów magazynowych, i dokonuje ich bieżące korekty za pomocą rozbudowanego mechanizmu inwentaryzacji bieżącej, jak i inwentaryzacji okresowej. Dodatkowo system zapewnia sprawną obsługę łączonych wydań z magazynu oraz sklepu prowadzonego przy magazynie, a nie objętego systemem WMS.
Podczas procesu wdrożenia zaadaptowane zostały już wykorzystywane oznaczenia towarów za pomocą kodów kreskowych, które posłużyły do ich jednoznacznej identyfikacji we wszystkich procesach magazynowych. Wykorzystanie już istniejących oznaczeń w sposób znaczący przyczyniło się do redukcji ilości prac przygotowawczych po stronie pracowników Agrotex.
Dokładne oznakowanie lokacji w znaczący sposób przyczyniło się do przyśpieszenia pracy magazynierów poprzez optymalizację ścieżki zbierania oraz lepszą orientację magazynierów w rozmieszczeniu towarów, co umożliwia wyeliminowanie błędów.
Urządzenia wspierają ograniczenie pomyłek podczas zbiórki towaru oraz przyspieszają proces kompletacji, przyjęcia oraz inwentaryzacji towarów przez magazynierów.
Integracja ma na celu zapewnić ciągłość w obsłudze zamówień od klientów. System ERP pracuje jako rozwiązanie nadrzędne.
Umożliwienie obsługi wielu zamówień równocześnie. System dokonuje analizy struktury zamówień i łączy je w ramach jednego zlecenia zbiórki dla magazyniera. Pozwala to na usprawnienie i przyspieszenie kompletacji.
Rozwiązanie pozwala na dodatkową weryfikację poprawności zebranego towaru z jednoczesnym pakowaniem towaru oraz generowaniem dokumentów spedycyjnych (listy przewozowe, listy wysyłkowe). System ten pozwala na obsługę różnych typów sposobów dostawy, począwszy od transportu własnego, dedykowanej spedycji po firmy kurierskie. W ramach tego modułu wdrożona została integracja z dwoma kluczowymi firmami kurierskimi (DPD, Schenker), z usług, których korzysta firma Agrotex.
Wdrożenie systemu WMS pomogło nam uporządkować procesy w magazynie i przyspieszyć tempo pracy. Konsultanci Sente skutecznie realizowali zgłaszane tematy i odpowiadali na wszelkie wątpliwości na każdym etapie projektu. Kontynuujemy współpracę z Sente i planujemy rozwój systemu o kolejne obszary biznesowe.
Przemysław Doroszuk
Kierownik Działu Zakupów w Agrotex
Poznaj szczegóły projektu:
Porozmawiajmy o twoim biznesie
Skontaktuj sięPozostałe artykuły