Rozwiązania Sente wspierają obsługę procesów logistycznych

300%

wzrost wydajności magazynu

0,5%

braków w wysyłanych towarach

233%

wzrost wydajności realizowanych dziennie linii

Najważniejsze wyzwania

zwiększenie wydajności w zarządzaniu magazynem

zwiększenie wydajności w zarządzaniu magazynem

integracja z systemem ERP

usprawnienie i zwiększenie kontroli wysyłek

usprawnienie i zwiększenie kontroli wysyłek

integracja z systemem ERP

Co wdrożyliśmy

Pobierz pełne case study

Wprowadzenie rozwiązania multipicking

Zaimplementowaliśmy możliwość obsługi wielu zamówień w tym samym czasie. Na podstawie analizy struktury zamówień, system łączy zamówienia w ramach jednego zlecenia zbiórki dla magazyniera.

Obsługa zamówień B2C i B2B w jednym magazynie

Aby usprawnić jednoczesną obsługę zróżnicowanych zamówień, system WMS automatycznie dzieli zlecenia na części i zleca ich równoległą realizację. System analizuje zamówienia w czasie rzeczywistym, dzieli je na strefy zbiórki, a następnie konsoliduje w procesie pakowania.

Uruchomienie panelu pakowania

Podstawową rolą tego rozwiązania jest przyspieszenie i uproszczenie procesu pakowania. Ponadto, pełni rolę drugiego punktu kontroli poprawności skompletowanych zamówień, a także rolę łącznika pomiędzy magazynem i spedycją.

Dedykowane analizy

System WMS został wzbogacony o raporty analityczne, monitorujące przebieg pracy w magazynie oraz dostarczające szeregu cennych informacji na temat efektywności poszczególnych procesów oraz etapów kompletacji zamówień. Narzędzie stanowi wsparcie dla kierownika magazynu, pozwalając mu obiektywnie oceniać efektywność pracy w magazynie.

Monitorowanie wydajności pracy

Rozwiązanie wspiera proces monitorowania wydajności pracy, co pozwala lepiej dobrać zasoby ludzkie, uwzględnić umiejętności konkretnego pracownika na danym stanowisku i efektywnie planować zadania z wyprzedzeniem.

Automatyczne rozlokowanie towarów

Możliwość zarządzania rozmieszczeniem towarów i relokacją towarów w sposób automatyczny tak, aby proces zbiórki towarów do wydania był możliwie jak najszybszy.

System WMS zaprojektowany przez Sente, dzięki funkcjonalnościom typu multipicking, obsługa zamówień jednopozycyjnych czy możliwości nadawania priorytetów w różnorakich konfiguracjach, pozwala nam na realizowanie zakładanych celów biznesowych, co przyczynia się do zwiększania konkurencyjności obsługiwanych przez nas sklepów internetowych i hurtowni. Intuicyjność obsługi systemu oraz przyjazny interfejs dla użytkownika, pozwalają na szybkie wdrożenie nowych pracowników, co znacznie skraca procesy szkoleniowe.

Tomasz Chodorowski

Operations Manager w LogBox

Poznaj szczegóły projektu:

Powrót do listy projektów

Porozmawiajmy o twoim biznesie

Skontaktuj się