Sente szyje na miarę branży retail – wdrożenie dedykowanych rozwiązań IT w Moodo

70%

wzrostu wydajności obsługi kanału B2B

100%

wzrostu wydajności obsługi kanału B2C

100%

zwiększenie liczby wydawanych dziennie paczek

Najważniejsze wyzwania

obsługa różnorodnych procesów w jednym magazynie centralnym

obsługa różnorodnych procesów w jednym magazynie centralnym

obsługa pełnych pakietów produktów

zwymiarowanie produktów i optymalizacja transportu pod tym kątem

zwymiarowanie produktów i optymalizacja transportu pod tym kątem

obsługa pełnych pakietów produktów

Co wdrożyliśmy

Pobierz pełne case study

Wdrożenie systemu WMS w magazynie centralnym

Rozwiązanie zostało dostosowane do efektywnego zarządzania specyficznymi dla firmy Moodo procesami, wynikającymi z obsługi różnego typu zamówień w jednym magazynie. Ponadto stworzone zostały dedykowane interfejsy, które poprawiły efektywność kompletacji towarów i komponowanie zestawów do wysyłek do poszczególnych salonów.

Usprawnienie procesu alokacji i zatowarowania sklepów

W pierwszym etapie wdrożenia (od stycznia do marca) wdrożone zostały rozwiązania, dzięki którym, procesy logistyczne odbywają się szybciej, wydajniej i bez błędów. Zamówienia dla poszczególnych salonów są przygotowywane właściwie natychmiastowo, tak by zniwelować luki i zapewnić wrażenie pełnego sklepu.

Usprawnienie i zautomatyzowanie procesu obsługi zamówień pochodzących z kanału B2C

W drugim etapie wdrożenia (od kwietnia do maja) wprowadzono automatyzację generowania zamówień do wysyłek. Pozwoliło to na zrealizowanie bardzo istotnego dla e-sklepu celu, jakim jest utrzymanie wysokiej jakości i krótkiego czasu wysyłki realizowanych zamówień w sklepie internetowym, szczególnie w czasie wzmożonego ruchu (Majówka, Black Friday, okres świąteczny).

Integracja z IAI

Wdrożone rozwiązania zostały zintegrowane z platformą e-Commerce IAI, co umożliwiło pełną automatyzację obsługi statusów zamówień oraz zapewnienie wiarygodnych informacji na temat stanów magazynowych dostępnych do sprzedaży online.

Integracja z systemem Comarch ERP

Pozwoliło to na uzupełnienie rozwiązań IT Moodo jedynie o brakujące elementy, zamiast wymiany całego rozwiązania.

Optymalizacja powierzchni magazynowej

Dzięki lepszemu zagospodarowaniu magazynu udało się nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale przede wszystkim zmniejszyć koszty związane z długim szukaniem towarów, a tym samym wydłużonym czasem realizacji zamówień.

Po analizie dostępnych na rynku systemów wybraliśmy Sente jako firmę, która wdrażała już podobne rozwiązania w innych firmach oraz robiła integracje z systemami IAI w e-commerce i COMARCH-ERP, których Moodo nie chciała wymieniać. Z perspektywy Moodo do najważniejszych efektów wdrożenia należą: ułatwienie pracy w magazynie, przez co zwiększyła się wydajność pracy o 50 do 100% w zależności od procesu, dużo łatwiejsze planowanie pracy i kontrola jakości pracy pracowników magazynu, poprawa wiedzy o stanach magazynowych, a także niższe koszty pracy magazynu.

Arkadiusz Szyszko

Współwłaściciel firmy Moodo

Poznaj szczegóły projektu:

Powrót do listy projektów

Porozmawiajmy o twoim biznesie

Skontaktuj się