Integracja Teneum ERP z IdoSell (IAI Shop)

IdoSell (dawniej: IAI Shop) jest kompleksową usługą dla sprzedawców internetowych, działających zarówno w modelu B2B, jak i B2C. Coraz więcej naszych Klientów korzysta z tego rozwiązania, a jego popularność rośnie w skali całego kraju. Automatyczna wymiana danych pomiędzy systemem ERP a platformą sprzedaży internetowej to absolutny must-have. W odpowiedzi na silną potrzebę rynkową, w Sente opracowaliśmy integrację systemu Teneum ERP z platformą e-Commerce IdoSell (IAI Shop).

Silnik e-Commerce nr 1. w Polsce

IdoSell to nie tylko jeden z najpopularniejszych, ale i najbardziej dojrzałych silników e-Commerce. Spółka IAI (IdoSell) powstała w 2000 roku, a dziś obsługuje ponad 7 000 sklepów e-Commerce oraz ponad 1500 firm noclegowych. Roczna wartość transakcji realizowanych przez silnik IdoSell na polskim rynku e-Commerce to ponad 12,5 miliarda złotych, co czyni z niego numer jeden w Polsce. Skala wykorzystania tego narzędzia na rynku polskim oraz jego popularność wśród naszych Klientów sprawiła, że zdecydowaliśmy się przygotować integrację systemu Teneum ERP z IAI oraz na jej bazie stworzyć uniwersalny moduł integracji kanałów sprzedaży elektronicznej.

Integracja z systemem ERP

Możliwość automatycznej wymiany danych na temat zamówień, ich statusu, towarów i ich dostępności, cenników, promocji itp. pomiędzy systemem ERP a platformą sprzedaży internetowej to setki godzin miesięcznie zaoszczędzone na ręcznej obsłudze tych procesów w firmach handlowych. Dlatego w Sente zbudowaliśmy uniwersalny dla każdego kanału sprzedaży elektronicznej moduł integracji. To właśnie integracja z IAI była dla nas pierwszym, bazowym przykładem do obsłużenia w ramach rozwiązania. Dzięki połączeniu systemu ERP z platformami e-Commerce zbudowanymi na silniku IdoSell nasi Klienci mają pewność, że dane na temat zamówień, towarów czy cenników prezentowane kontrahentom są zawsze aktualne i synchronizowane w czasie rzeczywistym. Co więcej, integracja jest monitorowana w trybie ciągłym i jeśli w jej zakresie wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości, to administratorzy są i tym natychmiast informowani.

Integracja Teneum ERP z IdoSell obejmuje pełną implementację drajwera dla tego modułu. Więcej na temat tego, w jaki sposób działa i jakie procesy obsługuje, dowiesz się, czytając tekst na naszym blogu – „Centrum zarządzania handlem online w systemie ERP – moduł Elektroniczne Kanały Sprzedaży”.

Powrót do listy artykułów