Jak wybrać system ERP – poznaj 7 kluczowych pytań

Powody decyzji o zmianie systemu informatycznego różnią się w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa. Z tego względu rozwiązania, odpowiadające potrzebom poszczególnych firm, mogą być bardzo zróżnicowane. Są jednak kwestie, które powinien przeanalizować każdy, kto zamierza wybrać nowy system. Zebraliśmy je w postaci 7 pytań, na które należy sobie odpowiedzieć przed wyborem nowego dostawcy rozwiązań IT.

Dlaczego, jak i z kim?

7 pytań o system ERPJak określić mierzalny cel wdrożenia systemu? Na co zwracać uwagę w trakcie poszukiwań dostawcy rozwiązań IT? Jakie metodyki wdrożeniowe są dostępne i jaką wybrać dla swojej firmy? Przed przystąpieniem do wyboru, a następnie wdrożenia systemu ERP należy zadać sobie pytania, które pozwolą lepiej odnaleźć się w gąszczu różnego rodzaju informacji. Refleksja na temat stanu oraz potrzeb biznesu pomoże skupić się na tych rozwiązaniach, które będą najlepiej dobrane do jego specyfiki.

Przygotowaliśmy materiał prezentujący 7 pytań, na które powinny sobie odpowiedzieć osoby zaangażowane w wybór systemu, aby mieć pewność, że projekt wdrożeniowy zakończy się sukcesem.

W publikacji omówiliśmy między innymi takie kwestie, jak:

  • istota zdefiniowania mierzalnego celu biznesowego wdrożenia
  • przebieg procesu wyboru dostawcy i cechy, których należy poszukiwać u partnerów w realizacji projektu
  • najczęściej wykorzystywane metodyki wdrożeniowe oraz ich wpływ na sukces wdrożenia

Materiał do pobrania znajduje się tutaj.

 

 

Powrót do listy artykułów