Konferencja FUTUREMAN – pierwsza edycja za nami!

11 i 12 stycznia swoją pierwszą edycję miała Konferencja FUTUREMAN. Wydarzenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie Think Tank Human 4.0 i zgromadziło przedstawicieli świata biznesu, nauki i mediów, poszukujących inspiracji na temat roli człowieka w dobie cyfryzacji i robotyzacji.

Nietuzinkowa tematyka

FUTUREMAN to wydarzenie, którego agenda zdecydowanie wyróżniała się na tle typowych, znanych ze świata biznesu, konferencji. Organizatorzy postawili na dobrze znane przedsiębiorcom tematy, takie jak cyfrowa rewolucja, przemysł 4.0 czy robotyzacja. Jednocześnie każde z zagadnień zostało zaprezentowane w szczególnym ujęciu, uwzględniającym rolę człowieka w poszczególnych dziedzinach poruszanej tematyki oraz wskazującym kompetencje, które pozwolom ludziom odnaleźc swoje miejsce w czasach rewolucjinizowanych przez technologię.

Wyjątkowi prelegenci

Dwa dni konferencji przepełnione były wystąpieniami ekspertów z różnych dziedzin. Psychologowie, stratedzy, naukowcy i biznesmeni podzielili się aktualną wiedzą na temat roli człowieka w czasach cyfrowej transformacji. Na podstawie przykładów zaczerpniętych z codziennego funkcjonowania biznesu, występujący wskazali na największe wyzwania, stojące przed przedsiębiorcami oraz podzielili się sprawdzonmymi przez siebie metodami, które można wykorzystać, aby jak najlepiej wykorzystać ewooluującą rzeczywistość biznesową.

Konferencja

Drugi dzień konferencji poświęcony był rozwojowi osobistemu oraz psychologicznemu aspektowi transformacji przemysłowej. Eksperci analizowali takie tematy, jak wychowanie dzieci w towarzystwie nowych technologii, budowanie pewności siebie oraz odporności mentalnej młodzieży dorastającej w dobie cyfryzacji czy holistyczne podejście do zdrowia człowieka 4.0.

Przerwy pomiędzy wystąpieniami obfitowały w dyskusje o najciekawych z perspektywy uczestników zagadnieniach. Pierwsza edycja wydarzenia okazała się tak dużym sukcesem, że organizatorzy już zapowiedzieli drygą odsłonę konferencji. Czekamy z niecierpliwością!

Powrót do listy artykułów