LogDays 2019 – warsztaty logistyczne

LogDays to warsztaty, których celem jest rozwiązanie problemów z jakimi mierzą się logistycy. Wydarzenie nastawione jest na aktywne konsultowanie wyzwań z ekspertami i poszukiwanie praktycznych rozwiązań. Tegoroczna edycja odbędzie się już 15 i 16 maja.

Nowa formuła spotkań

Tegoroczna edycja LogDays będzie zorganizowana w zupełnie nowej formule. Trenerzy prowadzący poszczególne panele tematyczne będą mieli za zadanie rozwiązanie problemów, z jakimi mierzą się uczestnicy w swojej codziennej pracy. Warsztaty będą podzielone tematycznie, a każdy z nich będzie miał 2 części: praktyczną oraz konsultacyjną. Warsztaty odbędą się w małych, kameralnych grupach. Uczestnicy samodzielnie wybiorą ścieżkę spotkań, w których będą brać udział.

Aktualne problemy w logistyce

Program LogDays powstał na podstawie rozmów z praktykami logistyki, dzięki czemu ma on odzwierciedlenie w rzeczywistych potrzebach rynku. Warsztaty będę prowadzone zarówno przez teoretyków, jak i przez doświadczonych szefów logistyki. Spotkanie zostanie podzielone na 4 bloki, odpowiadające największym wyzwaniom logistyków.

Pierwszy dotyczyć będzie współpracy z przewoźnikami i najskuteczniejszych metod negocjacji warunków współpracy z nimi. Eksperci opowiedzą o sposobach na zagwarantowanie odpowiedniej dostępności przewoźników oraz o metodach porównywania ofert dostawców usług logistycznych.

Drugi blok tematyczny skupi się wokół minimalizowania kosztów kapitału zamrożonego w magazynie, określania optymalnego poziomu zapasów oraz zarządzania opakowaniami zwrotnymi.

Trzecia część będzie dotyczyła szerokopojętej automatyzacji. Dyskusja poruszy zagadnienia związane z obliczaniem opłacalności inwestycji w automatykę magazynową, przetwarzania danych w narzędziach BI oraz optymalizacji procesu zaopatrzenia.

W ostatnim bloku uczestnicy i prelegenci porozmawiają o jednym z największych wyzwań branży logistycznej – coraz trudniejszej sytuacji na rynku pracy.

Praktycy dla praktyków

Wydarzenie kierowane jest do szefów logistyki w firmach handlowych i produkcyjnych, dyrektorów operacyjnych, logistyków odpowiedzialnych za obsługę kanałów sprzedaży online i szefów centrów logistycznych. W spotkaniu udział wezmą również konsultanci Sente. Wiedza na temat aktualnych wyzwań i trendów w branży logistycznej jest dla nas bardzo ważna. Każdego dnia pomagamy naszym klientom optymalizować procesy intralogistyczne i zwiększać wydajność magazynu. Na LogDays planujemy zaktualizować naszą wiedzę i porozmawiać o najważniejszych wyzwaniach logistyki w Polsce.

Organizatorzy zadbali o to, aby oprócz wysokiego poziomu merytorycznego, zaprezentować innowacyjne rozwiązania logistyczne. Wydarzeniu będzie towarzyszył “Salon technologiczny”, w ramach którego przeprowadzone zostaną pokazy najnowocześniejszej technologii dedykowanych dla branży logistycznej. Warsztaty odbędą się 15 i 16 maja br.

Powrót do listy artykułów