Przegląd raportów: ITwiz i ERP-View

Obserwujemy trendy na rynku, analizujemy możliwości rozwoju, monitorujemy postępy w różnych dziedzinach. Trzymamy rękę na pulsie! Gdzie najlepeij szukać wiarygodnych informacji na temat kondycji branży IT? Polecamy uwadze 2 rzetelne zestawienia, które zostały opublikowane na przestrzeni ostatnich tygodni.

Raport ITwiz BEST100

W roku 2017 wyjątkowo duża liczba firm IT zmuszona została do przeprowadzenia restrukturyzacji lub ogłosiła upadłość. To także okres, w którym dokonano kilku przejęć na rynku dostawców systemów wspomagających zarządzanie w Polsce.

– czytamy w najnowszym Raporcie ITwiz, który podsumowuje rok 2017 w branży IT.

Jaki był to rok z naszej perspektywy? Liczby mówią same za siebie! W rankingu firm z branży IT działających na polskim rynku Sente w 2017 roku uplasowało się na:

  • 17. miejscu wśród firm o największych przychodach ze sprzedaży oprogramowania tworzonego na zamówienie
  • 17. miejscu wśród firm o największej sprzedaży systemów ERP
  • 18. miejscu wśród firm o największej sprzedaży do sektora MŚP
  • 23. miejscu wśród firm o największej sprzedaży do sektora handlowego
  • 20. miejscu wśród firm o największej sprzedaży do sektora finansowego

Dodatkowo cieszy nas 20. miejsce wśród dostawców usług serwisowych i wzrost w aspekcie o 39% w porównaniu do roku 2016 i 26. miejsce wśród dostawców usług doradztwa IT i analogiczny wzrost w tym zakresie o 67%. Rozwój firm naszych Klientów za pomocą rozwiązań Sente to nasz priorytet. Koncentrację w tym obszarze potwierdzają wyniki raportu. Po szczegóły zapraszamy na stronę ITwiz.
Raport ERP

RAPORT ERP-View 2018

ERP-View co roku publikuje jedno z najbardziej opiniotwórczych zestawień dotyczących dostawców rozwiązań ERP. Raport to szczegółowa analiza czterdziestu sześciu systemów ERP, które dostępne są na polskim rynku. W tegorocznej wersji nie mogło zabraknąć Sente. Raport ERP do pobrania na stronie ERP-View.

Powrót do listy artykułów