Przemysł 4.0 coraz silniej wkracza do Polski

Polska gospodarka rozwija się dynamicznie, co przyczynia się do zwiększonych inwestycji w rozwiązania automatyzujące i cyfryzujące procesy. Mają one na celu obniżenie kosztów pracy, zwiększenie bezpieczeństwa i podniesienie wydajności firm. Jakie są prognozy dla biznesu 4.0 w rodzimych realiach?

Koszty pracy motywują do cyfryzacji

Stosunkowo późny na tle gospodarki europejskiej rozkwit automatyzacji w Polsce spowodowany jest rosnącymi kosztami pracy. Jeszcze kilka lat temu pozyskanie i utrzymanie pracownika było dużo prostsze i mniej kosztowne, niż obecnie. Z tego względu inwestycje w cyfryzację procesów, które dotychczas wymagały dużego zaangażowania człowieka, stały się wyraźnie opłacalne.

Poszukiwanie wartości dodanej

Polskie firmy coraz śmielej wdrażają rozwiązania IT automatyzujące procesy. Jednocześnie u sporej części przedsiębiorców brakuje na ten moment świadomości, jakie są możliwości tego typu narzędzi. W koncepcji cyfrowej transformacji widzą wartość wtedy, kiedy niesie ona za sobą udokumentowane efekty biznesowe. Przedsiębiorcy nie szukają tylko oszczędności. Wręcz przeciwnie, interesują się rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć potencjał ich biznesu i skuteczniej konkurować na krajowym i światowym rynku. Z tego względu tak ważna jest edukacja i opowiadania historii firm, które z sukcesem wdrożyły w swoich organizacjach cyfrową transformację.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, przygotowujemy w Sente cykl poradników, wskazujących sposoby na wdrożenie cyfrowej transformacji i osiągnięcie dzięki niej wymiernych rezultatów.

Powrót do listy artykułów