Dedykowane systemy ERP dla firm

Rozwiązanie informatyczne dla firm działających w unikalnych modelach biznesowych.

Kiedy uniwersalne rozwiązania to za mało

Odpowiedź na niestandardowe potrzeby

Gotowe systemy wspomagania zarządzania sprawdzają się w firmach, które czują, że ich biznes nie różni się od innych, podobnych z danej branży. Takie rozwiązania okazują się jednak niewystarczające w szybko rozwijających się przedsiębiorstwach, w których dynamika zmian jest duża. W takich firmach uniwersalne narzędzia utrudniają rozwój.

W odpowiedzi na potrzeby szybko rozwijających się firm stworzyliśmy system Teneum X, który oprócz gotowych modułów systemu ERP oferuje środowisko do budowania i rozwijania funkcji specyficznych dla potrzeb danej firmy. Łatwość modyfikacji i dostosowania do nawet najbardziej niestandardowych wymagań Klienta stanowi o największej sile proponowanych przez nas rozwiązań. Dedykowane systemy ERP dla firm to istotny kierunek rozwoju dla przedsiębiorstw, działających w unikalnych modelach biznesowych.

Projektowanie na zamówienie

Przewaga w technologii

Technologia Neos umożliwia budowanie dodatkowych modułów pod niepowtarzalne wymagania Klientów. Indywidualny rozwój systemu ma wartość szczególnie
dla tych firm, które mają własny pomysł na zdobywanie przewagi konkurencyjnej za pomocą rozwiązań informatycznych.

Wsparcie dla liderów

Dla przedsiębiorstw działających
w unikalnych modelach biznesowych przygotowujemy oprogramowanie
na indywidualne zamówienie,
w technologiach natywnych, zintegrowane z systemem Teneum X.
Z dedykowanych rozwiązań Sente korzystają liderzy z takich branż jak pożyczki gotówkowe czy dystrybucja artykułów BHP.

Doświadczenia użytkownika na pierwszym miejscu

Nasza autorska platforma Neos pozwala na wspólne (jednolite) tworzenie aplikacji desktopowych, WWW i mobilnych. Wspólny kod i logika biznesowa powodują, że system ERP działa spójnie na różnych platformach, a koszt ich wytworzenia jest mniejszy. Każda z wersji aplikacji ma inny wygląd i sposób interakcji z użytkownikiem, dostosowany do tego, jak pracują na niej użytkownicy.

Różne wersje rozwiązań Sente

Dla naszych Klientów projektujemy różnego rodzaju dedykowane aplikacje mobilne oraz rozwiązania przeglądarkowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać dokładnie takie rozwiązania, jakich ze względu na tryb pracy potrzebują nasi Klienci. Poszczególne wersje systemu i aplikacje otrzymują interfejsy zaprojektowany w sposób, zapewniający wysoką ergonomię pracy.

Dowiedz się więcej o dedykowanych rozwiązaniach Sente

Piotr Krupiarz

Menadżer ds. rozwoju biznesu

Dlaczego warto postawić na dedykowane systemy ERP?

Dla wielu firm gotowe, zamknięte rozwiązania ERP będą po prostu ograniczeniem. Nie pozwolą na swobodne modyfikacje zgodnie z tym jak rozwija się i zmienia biznes. Czasem nawet drobne zmiany okazują się w gotowych systemach nie do wdrożenia, nie mówiąc już o tych z założenia większych i bardziej rozległych. Tutaj w odpowiedzi przychodzi idea, która zakłada, że dedykowany system ERP jest rozwiązaniem, pozwalającym na nieograniczone modyfikacje i konfiguracje. Dedykowany system ERP, to nie znaczy budowany od podstaw – nasze rozwiązania opieramy na systemie Teneum, który posiada szereg modułów, pozwalających na efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem. Słowo “dedykowany” oznacza dla nas, że mamy do czynienia z systemem na tyle elastycznym, że możliwe jest jego dostosowanie i rozbudowanie do praktycznie każdej sytuacji, w jakiej znajdzie się korzystająca z niego firma. Wejście na nowy rynek, zmiany prawne, przekształcenia firmy, poszerzenie oferty – dedykowane rozwiązania ERP będą stanowiły wsparcie w każdej sytuacji, w jakiej znajdzie się przedsiębiorstwo.

Korzyści z wdrożenia dedykowanego rozwiązania ERP

Nasi Klienci, którzy korzystają z rozwiązań szytych na miarę, najbardziej cenią sobie nieograniczone możliwości rozwoju, jakie zyskali dzięki wdrożeniu. Często słyszymy historie mówiące o tym, że dotychczas wykorzystywane rozwiązanie było blokadą w rozwoju i wzroście dla firm. Pomysły, inicjatywy i plany wzrostu były stopowane, ponieważ “w systemie nie da się tego obsłużyć”. Wartość, którą nasi Klienci dostrzegli w dedykowanych systemach ERP, zaprojektowanych na ich potrzeby, to fakt, że nigdy nie usłyszeli od naszych konsultantów słów “nie da się”. Fakt ten zaobserwowali w trakcie wdrożenia, jak i podczas późniejszej, stałej współpracy.

Każdorazowo, analizując nowe wyzwanie czy też potrzebę biznesową, z którą przyszło się zmierzyć naszym Klientom, wspólnie omawiamy możliwe warianty działania i ustalamy zmiany do zaimplementowania w systemie. Dzięki temu w pełni korzystamy z możliwości, jakie daje nam otwarte środowisko dedykowanego systemu ERP, a jednocześnie zachowujemy spójność z realnymi potrzebami biznesu.

Rozwiązanie szyte na miarę

Skąd potrzeba zmiany?

Mnogość wykorzystywanych rozwiązań, trudności w integracji danych, brak możliwości rozwoju, ograniczające schematy działania “standardowych” systemów – to wszystko powody, które skłaniają właścicieli firm do decyzji o wdrożeniu rozwiązań szytych na miarę.

Perspektywa rozwoju

Taki system może zostać dostosowany do tego, jak działa firma, jakie procesy w niej zachodzą, jaka jest ich specyfika. Co więcej, stanowi środowisko, które w przyszłości będzie doskonałą podstawą do tworzenia kolejnych elementów rozwiązania, odpowiadającego na nowe potrzeby firmy.

Dedykowane rozwiązania ERP dla wielu branż

Specyfika firmy ma znaczenie

Czy są branże, dla których dedykowany system ERP będzie szczególnie ważny? W zasadzie nie tyle podział branżowy ma znaczenie, co charakterystyka konkretnego przedsiębiorstwa . Zarówno firmy handlowe, produkcyjne, jak i usługowe mogą efektywnie korzystać z gotowych systemów, jak i z rozwiązań dedykowanych.

Wsparcie unikalnych procesów

Przewaga systemów dopasowanych do potrzeb jest szczególnie widoczna w przedsiębiorstwach, które nastawione są na dynamiczny rozwój, działają w unikalnych modelach biznesowych, mają niestandardowe potrzeby, które stale ewoluują. Zatem nie tyle branża, w której działa firma, a raczej specyfika jej działania decyduje o korzyściach, które płyną z zastosowania dedykowanego systemu ERP.

Półka z dodatkami

W trakcie realizacji naszych projektów powstają indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb konkretnej firmy. Wiele z tych rozwiązań staje się bazą do zaprojektowania rozszerzeń systemu. Takie rozszerzenia są często bardzo nietypowe i dlatego nie trafiają do standardowego systemu. A jednocześnie mogą być bardzo cenne dla firm, które chcą rozwiązać podobny problem. Dedykowane systemy ERP dla firm, które wspieramy, mają w swoich ramach wiele rozwiązań pochodzących właśnie z półki z dodatkami.

Półka z dodatkami jest zbiorem rozszerzeń do systemu, które opracowaliśmy na życzenie naszych Klientów. Są to rozwiązania, które nie są typowymi elementami systemów ERP i zwykle nie znajdują się w standardowo oferowanych modułach. Rozwiązują jednak kluczowe dla funkcjonowania poszczególnych typów firm problemy operacyjne. Dzięki zastosowaniu opracowanego już kiedyś dodatku możemy kolejnemu Klientowi dostarczyć rozwiązanie szybciej i przy niższych kosztach, ponieważ nie ma potrzeby projektowania go od podstaw.

Przykłady projektów

Quiosque

W nowej szacie informatycznej - kompletny system obsługi retail i omnichannel

200%

wzrost tempa pracy w magazynie outletowym

Novoterm

Jedna platforma ERP, WMS, CRM dla branży dystrybucyjnej

30%

wzrost wartości wysyłanych przesyłek

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Sente

Skontaktuj się