System Sente dla Argo S.A.

Trwają przygotowania do wdrożenia systemu ERP, w gdańskiej spółce Argo, specjalizującej się w handlu urządzeniami i materiałami do oprawy dokumentów. Oprogramowanie usprawni zarządzanie sprzedażą, finansami i księgowością, kadrami i płacami oraz relacjami z klientem i magazynem wysokiego składu.

Wdrożenie zintegrowanego oprogramowania w tym przedsiębiorstwie to efekt czteromiesięcznej analizy przedwdrożeniowej, zakończonej w marcu br. Przeprowadzili ją konsultanci z wrocławskiej firmy Sente Systemy Informatyczne, wraz z przedstawicielami spółki. W trakcie analizy oba zespoły wdrożeniowe określiły obszary w przedsiębiorstwie, którymi system będzie zarządzał, a są to sprzedaż, finanse i księgowość, kadry i płace, relacje z klientami oraz magazyn wysokiego składu.

Równocześnie zaprojektowano główne procesy w nich zachodzące, m.in. procesy sprzedaży charakterystyczne dla każdej gałęzi produktów, zakupu z uwzględnieniem magazynu składu celnego, windykacji, a także obsługi zgłoszeń serwisowych.

 Oprócz wspomnianych obszarów, przedsiębiorstwo wprowadzi moduł eCRM, zapewniający pracownikom dostęp przez stronę internetową do kartotek podmiotów, osób, kontaktów i cenników oraz różnego rodzaju analiz. Z kolei moduły obszaru magazynu wysokiego składu (WMS) dzięki integracji z urządzeniami typu Hand-held, umożliwią magazynierom płynną pracę w magazynach wielkopowierzchniowych – mówi Wojciech Nowak, starszy konsultant ds. wdrożeń w firmie Sente.

Spółka wykupiła ponad 70 licencji na użytkowanie systemu, którego uruchomienie zaplanowano na 2. sierpnia 2010 roku. Obecnie konsultanci konfigurują i modyfikują aplikację, którą objęta będzie siedziba firmy i oddział w Warszawie.

– Wybrana przez nas aplikacja pomoże nam w obsłudze sprzedaży, zakupów, magazynu i transportu. A także w zarządzaniu polityką cenową i rabatową oraz głównymi procesami biznesowymi w naszym przedsiębiorstwie. Poprawi zarządzanie zasobami ludzkimi, pracę działu księgowości, m.in.   zautomatyzuje proces dekretacji księgowej dokumentów. Ponadto usprawni procesy importu wyciągów bankowych oraz eksport przelewów do systemu bankowości elektronicznej – tłumaczy Piotr Łaszyn, kierownik zespołu wdrożeniowego w spółce Argo S.A.

Co więcej, aplikacja będzie wspierała funkcje zarządcze kadry kierowniczej, dzięki dostępowi do gotowych raportów, analiz i sprawozdań finansowych. Z kolei w obszarze WMS pomoże kontrolować liczbę wolnych miejsc w magazynie, poprzez efektywne zarządzanie obrotem towaru. Usprawni także procesy magazynowe, dzięki urządzeniom przenośnym i poprawi efektywność pracy magazynierów, poprzez automatyczny dobór miejsca składowania towaru. Zmniejszy także ryzyko popełnienia pomyłek przez magazyniera szykującego towar do wysyłki, a tym samym wyeliminuje potrzebę dodatkowej kontroli wysyłanego towaru.

Powrót do listy artykułów