System Sente w Digiprincie

Dostawca maszyn i oprogramowania dla poligrafii zakończył wdrożenie zintegrowanego systemu klasy ERP. Spółka uruchomiła już system wrocławskiej firmy Sente Systemy Informatyczne.

Wdrożenie w Digiprint

Zanim uruchomiono oprogramowanie, wcześniej pracownicy firmy Digiprint wprowadzali dane do nowego systemu informatycznego, z dotychczas użytkowanego. Do czasu całkowitego przejścia na system Sente, firma pracowała równolegle na obu systemach. Obecnie pracuje wyłącznie na nowym oprogramowaniu.

Spółka, która oferuje rozwiązania dla rynku druku cyfrowego, fleksograficznego, wielkiego formatu oraz projektowania i produkcji opakowań, wdrożyła wspomniany system informatyczny, którego zadaniem jest wparcie sprzedaży, controllingu, finansów i księgowości, a także zarządzania kadrami i płacami oraz handlem, i rejestrowanie zgłoszeń serwisowych.

Zarządzanie kontaktami biznesowymi

Na uwagę zasługuje wdrożony system CRM, wspomagający zarządzanie relacjami z klientem, który pozwala już na rejestrację wszelkich kontaktów handlowych, prowadzonych przez spółkę. Tym samym pozwoli on na stworzenie rozbudowanej bazy wiedzy o klientach z całego kraju.

Z kolei pracownicy działu serwisu pracują z modułem obsługi umów serwisowych, który umożliwia ich sprawną rejestrację w systemie. Na bazie zarejestrowanych czynności serwisowych, dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom systemu controllingowego, mogą oni na bieżąco prowadzić wielowymiarowe analizy dotyczące kosztów obsługi serwisu oraz pracochłonności podejmowanych w tym dziale działań.

Ponadto, opracowana na indywidualne zamówienie inwestora witryna internetowa, za pośrednictwem przeglądarki internetowej umożliwia serwisantom m.in. rejestrację zgłoszeń naprawy sprzętu od klientów.

Powrót do listy artykułów