Teneum X

Innowacyjny system ERP wyposażony w elementy sztucznej inteligencji.

Samodoskonalące się oprogramowanie

Pierwszy system ERP, który sam dopasuje się do potrzeb firmy

Wdrażanie oprogramowania biznesowego to długi i kosztowny proces. W wielu projektach pojawiają się problemy, a system nawet po wdrożeniu nie spełnia wymagań użytkowników i nie realizuje celów biznesowych. Budżet i czas projektu czasami są przekraczane, co powoduje niezadowolenie, zarówno klienta, jak i dostawcy rozwiązań IT. Dodatkowo szybko postępujące zmiany w sposobie prowadzenia biznesu sprawiają, że oprogramowanie nie nadąża za rozwojem organizacji i stale jest nieaktualne.

A co gdyby system klasy ERP mógł samoczynnie dostosowywać się do wymagań i zachowań użytkownika? W Sente postawiliśmy sobie wyzwanie, aby to sprawdzić. Tak powstał Teneum X – pierwszy system ERP, który sam dopasuje się do potrzeb firmy w obszarze rozwiązań Workflow.

Projekt „Samodostosowanie oprogramowania biznesowego do wymagań użytkownika w oparciu o analizę zachowań i algorytmy sztucznej inteligencji” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020

 

projekt

Teneum X

Elastyczny system

W ramach projektu zbadaliśmy możliwość innowacyjnej realizacji projektów IT, zakładającej rozpoczynanie wdrożenia rozwiązań Workflow od udostępnienia użytkownikom wersji ogólnej programu, z bardzo szerokimi możliwościami, ale nie dostosowanej do szczegółowych wymagań (tak jak działają np. arkusze kalkulacyjne, program pocztowy, itp).

Inteligentne rozwiązanie

Następnie zweryfikowaliśmy, czy i w jaki sposób sztuczna inteligencja podłączona do oprogramowania może samodzielnie gromadzić statystyki z zachowania użytkowników, analizować je i decydować, jak zmodyfikować interfejsy użytkownika, aby uczynić je bardziej ergonomicznymi i użytecznymi.

Projekt badawczo-rozwojowy

Innowacyjne podejście do projektowania rozwiązań ERP

Rezultatem projektu jest system Teneum X, wyposażony w inteligentne rozwiązania w obszarze Workflow, które pozwalają na samodzielne dostosowywanie się oprogramowania do rzeczywistych potrzeb poszczególnych użytkowników.

Teneum X to pierwszy krok w rozwoju inteligentnego systemu ERP. Rozwiązanie pozwoli na tworzenie oprogramowanie dedykowanego konkretnym firmom i potrzebom, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, poświęcania znacznej ilości czasu konsultantów i użytkowników.

Tworzenie i implementacja rozwiązań IT w taki właśnie sposób to innowacja, która w niedalekiej przyszłości ma duże szanse stać się przełomowa. Dlatego już teraz, wraz z premierą systemu Teneum X postanowiliśmy oddać do użytku pierwsze inteligentne moduły w kluczowych obszarach biznesowych, które wraz z rozwojem nowego systemu będą uzupełniane o kolejne.

 

Czym wyróżnia się Teneum X?

Inteligentny workflow

Inteligentny moduł Workflow pozwala na samodostosowanie oprogramowania do zachowań użytkowników. Jest to możliwe dzięki automatycznemu monitorowaniu i analizowaniu zachowań użytkowników poprzez algorytmy sztucznej inteligencji. Na tej podstawie oprogramowanie automatycznie modyfikuje interfejsy użytkowników, dostosowując je do potrzeb zidentyfikowanych przez sztuczną inteligencję. System zauważa powtarzające się schematy w działaniu użytkowników i dostosuje interfejs w sposób, który pozwoli w przyszłości takie czynności wykonywać szybciej i łatwiej.

Efekty zastosowania inteligentnego modułu Workflow:

  • ograniczenie konieczności modyfikacji oprogramowania przez dostawcę IT,
  • elastyczność i szybkie dostosowywanie się oprogramowania do zmieniających się procesów biznesowych,
  • dostosowanie do indywidualnych zachowań każdego z użytkowników zamiast tej samej aplikacji dla wszystkich.

Biuro Obsługi Klienta (BOK)

Obsługa sprzedaży wielokanałowej w firmach handlowych niesie za sobą wiele wyzwań. Zamówienia spływające z kilku kanałów, w różnej formie, wymagają żmudnej i czasochłonnej weryfikacji przez pracowników. W odpowiedzi na te wyzwania zaprojektowaliśmy moduł BOK (Biuro obsługi klienta). Rozwiązanie pozwala na skrócenie czasu obsługi zamówień o 50% poprzez realizację 80% zleceń bezobsługowo, dzięki regułom automatycznego przetwarzania zamówień. Jednocześnie moduł zapewnia podniesienie jakości obsługi pozostałych zamówień, poprzez angażowanie pracowników tylko do tych zleceń, które tego z konkretnych przyczyn wymagają.

Rozwiązanie dostarcza pełnej wiedzy na temat tego, jakich kryteriów nie spełnia zamówienie, które nie mogło zostać zrealizowane w sposób automatyczny. Operator prowadzi wszystkie działania związane z obsługą klienta z poziomu jednego panelu. Rozwiązanie wspiera również pracę handlowca, który z poziomu modułu BOK ma dostęp do wszystkich informacji na temat realizacji zamówień klienta. Moduł BOK jest zintegrowany z Workflow, co dodatkowo usprawnia przepływ informacji na temat realizowanych zamówień.

Planowanie zaopatrzenia (SPM)

Utrzymanie optymalnego poziomu zapasów, pozwalającego na płynną realizację zleceń oraz unikanie złogów magazynowych, wymaga nieustannej analizy dużych zbiorów danych. W Teneum X zaprojektowaliśmy moduł planowania zaopatrzenia (SPM), który automatyzuje proces prognozowania sprzedaży i kontraktowania zakupów. Rozwiązanie w oparciu o specjalnie zaprojektowane algorytmy bada aktualną sytuację przedsiębiorstwa (poziom zapasów poszczególnych towarów, liczbę i zakres zamówień do zrealizowania, planowane dostawy) i wspiera tworzenie planu zaopatrzenia dostosowanego do aktualnych potrzeb.

Nowinki technologiczne

Teneum X został oparty o autorską technologię Neos. Jest to platforma typu low-code do szybkiego tworzenia aplikacji biznesowych. Dzięki niej, zespół wdrożeniowy ma możliwość dostosowania aplikacji do zmieniających się wymagań w czasie rzeczywistym, a programistom pozwala na szybkie tworzenie jak i analizowanie kodu C# logiki biznesowej aplikacji, jak i kodu wspierającego działanie interfejsów użytkownika.

 

Inteligentny system WMS z wsparciem dla Androida

Rozwiązanie WMS Teneum kompleksowo zarządza pracą magazynu wysokiego składowania i automatyzuje procesy, zwiększając ich efektywność i wydajność. System jest rozbudowywany o nowe funkcje w trybie ciągłym, w odpowiedzi na potrzeby Klientów i nowe wyzwania biznesowe, z którymi się mierzą. Wraz z premierą Teneum X rozwiązanie WMS będzie w pełni dostępne również na urządzeniach z system Android. Dzięki temu, bez względu na rodzaj i charakterystykę sprzętu wykorzystywanego w magazynie, wszystkie procesy mogą być zarządzane i obsługiwane z poziomu WMS.

Zintegrowane centrum zarządzania sprzedażą w B2B

Teneum X to centrum zarządzania sprzedażą – rozwiązanie jest pełni gotowe na integrację ze wszystkimi najpopularniejszymi narzędziami i systemami, wykorzystywanymi w sprzedaży online, czyli:

  • platformami e-Commerce (IAI, Magento, PrestaShop)
  • integratorami sprzedaży ( Baselinker, Plentymarkets, Linker,Sellintegro),

Przykłady projektów

Quiosque

W nowej szacie informatycznej - kompletny system obsługi retail i omnichannel

Novoterm

Jedna platforma ERP, WMS, CRM dla branży dystrybucyjnej