System ERP – jak zwiększa efektywność?
Wycieczka po firmie, która wdrożyła cyfryzację procesów biznesowych.
Wydając na początku roku raport „Trendy w handlu B2B i dystrybucji” byliśmy przekonani, że wskazane przez ekspertów kierunki rozwoju tego sektora są trafne. Jak pokazał bardzo pozytywny odbiór tego materiału – nie myliliśmy się. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej zidentyfikowanym w publikacji zagadnieniom. Na warsztat wzięliśmy jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat, czyli cyfrową transformację. Przeanalizowaliśmy tę koncepcję w kontekście możliwości jej wdrożenia w magazynach firm handlowych. Tak powstał poradnik: Cyfrowa transformacja w magazynie.
W trakcie researchu na potrzeby nowej publikacji napotkaliśmy na wiele sprzecznych informacji już na temat samej definicji pojęcia cyfrowej transformacji. Postanowiliśmy więc na początku poradnika rozwiać wątpliwości teoretyczne i różnice pomiędzy cyfryzacją procesów a transformacją przedsiębiorstwa. Kolejne części materiału mają już wyłącznie praktyczny wydźwięk. Za cel postawiliśmy sobie zidentyfikowanie i omówienie metod cyfryzacji i automatyzacji magazynu.
Dwa główne zagadnienia, które pozwalają realizować koncepcję cyfrowej transformacji w magazynie, to inteligentne systemy zarządzania oraz szeroko pojęta automatyka magazynowa. Aby przedstawić rozwiązania z wymienionych obszarów i przeanalizować ich możliwości, do pracy nad poradnikiem zaprosiliśmy ekspertów z tych dziedzin.
Poradnik: Cyfrowa transformacja w magazynie można popbrać pod tym linkiem: https://sente.pl/raport/cyfrowa_transformacja_w_magazynie/
W publikacji swoją wiedzą podzielili się:
Transformacja cyfrowa B2B to nic innego jak integracja technologii cyfrowej w obszarach marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Zamiast ciągłego doskonalenia przestarzałych wersji oprogramowań, zastosowanie unowocześnionych metod cyfryzacji pozwala nie tylko zautomatyzować przedsiębiorstwo, ale także umożliwia wprowadzenie nowych rodzajów innowacji. Jej głównym celem jest gromadzenie przez przedsiębiorstwo spójnych danych, aby udostępniając je pracownikom zwiększyć efektywność poprzez niższe koszty, większą skuteczność, czy lepszą jakość obsługi klienta.
W dzisiejszych czasach klienci stają się coraz bardziej wymagający. Oczekują oni od przedsiębiorstwa nowszych rozwiązań i technologii, które będą wpływać na ich decyzje i przynosić zysk firmie. Przeniesienie swojego biznesu do internetu i wykorzystanie do tego cyfrowej transformacji nie tylko pozwoli na otworzenie biznesu na nowych klientów, ale także przy zastosowaniu dobrej reklamy możliwe jest wyjście ze swoim produktem na inne rynki. Ponadto, każda firma handlowa może wystawić swoją ofertę na portalach handlowych oraz porównywarkach cen i opinii. Dzięki temu konsument, szukając konkretnego przedmiotu, będzie w stanie znaleźć najkorzystniejszą ofertę w krótkim czasie.
Publikację kierujemy do właścicieli i kadry zarządzającej firm handlowych, managerów i kierowników odpowiedzialnych za logistykę oraz procesy intralogistyczne.
Materiał do pobrania znajduje się tutaj: Poradnik: Cyfrowa transformacja w magazynie
Pozostałe artykuły