Cyfrowa transformacja w magazynie – nowa publikacja Sente

Wydając na początku roku raport “Trendy w handlu B2B i dystrybucji” byliśmy przekonani, że wskazane przez ekspertów kierunki rozwoju tego sektora są trafne. Jak pokazał bardzo pozytywny odbiór tego materiału – nie myliliśmy się. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej zidentyfikowanym w publikacji zagadnieniom. Na warsztat wzięliśmy jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat, czyli cyfrową transformację. Przeanalizowaliśmy tę koncepcję w kontekście możliwości jej wdrożenia w magazynach firm handlowych. Tak powstał poradnik: Cyfrowa transformacja w magazynie.

Cyfryzacja procesu czy cyfrowa transformacja firmy?

W trakcie researchu na potrzeby nowej publikacji napotkaliśmy na wiele sprzecznych informacji już na temat samej definicji pojęcia cyfrowej transformacji. Postanowiliśmy więc na początku poradnika rozwiać wątpliwości teoretyczne i różnice pomiędzy cyfryzacją procesów a transformacją przedsiębiorstwa. Kolejne części materiału mają już wyłącznie praktyczny wydźwięk. Za cel postawiliśmy sobie zidentyfikowanie i omówienie metod cyfryzacji i automatyzacji magazynu.

Inteligentne systemy i automatyka magazynowa

Dwa główne zagadnienia, które pozwalają realizować koncepcję cyfrowej transformacji w magazynie, to inteligentne systemy zarządzania oraz szeroko pojęta automatyka magazynowa. Aby przedstawić rozwiązania z wymienionych obszarów i przeanalizować ich możliwości, do pracy nad poradnikiem zaprosiliśmy ekspertów z tych dziedzin.

Poradnik: Cyfrowa transformacja w magazynie można popbrać pod tym linkiem: https://www.sente.pl/raport/cyfrowa_transformacja_w_magazynie/

W publikacji swoją wiedzą podzielili się:

  • Krzysztof Wieczorek – business architecture director, OEX E-Business. Manager z 20-letnim doświadczeniem w obszarach: zarządzanie i administracja sprzedaży, e-commerce i trade marketing. Od 9 lat w grupie OEX wspiera procesy logistyczne e-commerce i POSM. Obecnie, jako business architecture director w OEX E-Business koncentruje się na wdrażaniu platform sprzedażowych oraz kreowaniu rozwiązań systemowych wspierających procesy logistyczne.
  • Marcin Duplicki – ekspert od ponad 15 lat związany z branżą intralogistyki. Obecnie zajmuje się doradztwem gospodarczym w zakresie automatyzacji magazynów. Wcześniej 7 lat był związany z firmą Van Riet, wiodącym europejskim integratorem sorterów, dla którego stworzył software house w Polsce oraz odpowiadał za sprzedaż na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Zrealizował kilkanaście projektów opartych na przenośnikach, sorterach i systemach shuttle dla sieci sklepów, dystrybucji oraz e-commerce.
  • Wojciech Nowak – konsultant rozwiązań biznesowych, ekspert w zakresie wdrożeń systemu klasy WMS. W Sente od 15 lat, pełnił rolę konsultanta i projektanta rozwiązań dla klientów opartych o system klasy ERP, WMS, POS i dedykowane rozwiązania informatyczne. Aktualnie Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za relacje z kluczowymi Klientami firmy i realizację największych projektów wdrożeniowych.
  • Piotr Górski – kierownik działu ds. obsługi kluczowego klienta oraz architekt rozwiązań w Sente. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W Sente pełni rolę kierownika ds. obsługi kluczowego klienta i architekta rozwiązań. Od kilkunastu lat specjalizuje się w projektowaniu rozwiązań optymalizujących pracę magazynu i zarządzających logistyką oraz sprzedażą.
    Jarosław Olszewski – pełni rolę głównego konsultanta i projektanta rozwiązań klasy WMS w Sente. Jest odpowiedzialny za projektowanie systemów zarządzania magazynem oraz nowych rozwiązań i funkcjonalności odpowiadających na unikalne potrzeby biznesowe klientów, w zakresie logistyki, spedycji oraz magazynu wysokiego składowania.

Publikację kierujemy do właścicieli i kadry zarządzającej firm handlowych, managerów i kierowników odpowiedzialnych za logistykę oraz procesy intralogistyczne.

Materiał do pobrania znajduje się tutaj: Poradnik: Cyfrowa transformacja w magazynie

Powrót do listy artykułów