II edycja Konferencji Smart Warehouse – Targi ModernLog

Na początku września braliśmy udział w jednym z najważniejszych spotkań dla branży logistycznej, czyli II edycji Konferencji Smart Warehouse. Wydarzenie odbyło się w Poznaniu w ramach targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. W ciągu dwóch dni odbyły się 4 panele dyskusyjne, które poruszały zagadnienia z obszaru IoT i digitalizacji, automatycznych systemów składowania, technologii transportu wewnętrznego i AGV robotów. Udział w konferencji był bezpłatny dla każdego, kto dokonał wcześniejszej rejestracji.

Panel dyskusyjny: IoT i digitalizacja

Na wydarzeniu nie zabrakło reprezentanta Sente. W jednym z paneli dyskusyjnych nasz Partner Zarządzający — Jakub Czyżykowski opowiadał o digitalizacji oraz robotyzacji magazynów. Poruszał on kwestie związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją, które mimo dużego potencjału mają pewne ograniczenia. Jakub nawiązał do problemu dużej ilości danych oraz ich ich starzenia się. W dalszej części dyskusji uczestnicy prognozowali, kiedy możliwa będzie pełna automatyzacja magazynów i od czego będzie ona zależeć.

Czego można się spodziewać w przyszłym roku?

Konferencja wzbudziła duże zainteresowanie wśród miłośników technologii oraz logistyki i magazynowania. Już teraz trwają przygotowania do kolejnej edycji, która jest planowana na datę 1-2 czerwca 2022 r. Więcej informacji na temat całego przedsięwzięcia można przeczytać na oficjalnej stronie Konferencji: https://smartwarehouse.modernlog.pl/

Powrót do listy artykułów