Kongres Modern Warehouse – najważniejsze trendy w logistyce i magazynowaniu

Jubileuszowa 10. edycja Kongresu Modern Warehouse zgromadziła blisko 300 uczestników i grupę ekspertów w obszarze magazynowania i logistyki. Wydarzenie zostało podzielone na 4 panele tematyczne, związane m.in. z automatyzacją, rozwojem e-commerce i rynkiem pracy. Odwiedziliśmy Kongres, aby wymienić się doświadczeniami i zainspirować się najciekawszymi realizacjami.

Automatyzacja procesów i nowe magazyny

Kongres Modern WarehouseŹródło: https://www.facebook.com/nowoczesny.magazyn

W dwóch pierwszych panelach tematycznych Kongresu eksperci opowiadali o swoich doświadczeniach we wdrażaniu rozwiązań automatyzujących pracę magazynów. Prelegenci zastanawiali się, jak dobrać poziom automatyzacji dla przedsiębiorstw o różnej skali i specjalizacji. W wystąpieniach pojawiło się również zagadnienie integracji rozwiązań IT, które zostało omówione w kontekście współpracy systemów zarządzających zautomatyzowanym magazynem a systemami ERP.

Nie zabrakło dyskusji na temat inwestycji w nowe powierzchnie magazynowe, których w Polsce pojawia się coraz więcej. Eksperci rozmawiali o tym, jak efektywnie zorganizować powierzchnię nowego magazynu i jak podejść do negocjacji warunków najmu.

Logistyka otwarta na pracownika i transformacja  e-commerce

Kolejny panel poświęcony był jednemu z największych wyzwań, z jakimi mierzą się osoby zarządzające magazynami – znalezienie i utrzymanie pracowników. Eksperci opowiadali o tym, jak wdrażać nowe osoby, aby jak najszybciej mogły one samodzielnie wykonywać obowiązki.

Rozwój kanału e-commerce uznany został za jeden z najważniejszych trendów w sprzedaży. Eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami w temacie integracji kanałów sprzedaży i efektywnej obsługi zwrotów.

Kongres Logistyki i MagazynowaniaŹródło: https://www.facebook.com/nowoczesny.magazyn

Kongres Modern Warehouse od lat stanowi jedno z najważniejszych spotkań praktyków w branży TSL. 10. edycja przyniosła wiele ciekawych inspiracji i nowych punktów widzenia. Czekamy na następny Kongres!

Powrót do listy artykułów