Jakub Czyżkowski o Sente w Pulsie Biznesu

Czwarte z rzędu wyróżnienie w rankingu Gazele Biznesu to dla nas duży sukces. Jakub Czyżkowski, wiceprezes i współzałożyciel Sente, w rozmowie z Pulsem Biznesu opowiada o początkach działalności firmy, czynnikach, które przyczyniły się do jej rozwoju oraz strategicznych planach na przyszłość.

Rozwój, który odpowiada na potrzeby klientów

Jakub Czyżkowski wyraźnie podkreśla w wywiadzie, że początkowe założenia dotyczące profilu działalności Sente zostały szybko zweryfikowane przez rynek. Okazało się, że klienci potrzebują rozwiązań obsługujących procesy sprzedażowe, magazynowe i księgowe. Natomiast wsparcie handlu elektronicznego, na którym planowali skupić się założyciele Sente, zdecydowanie nie było potrzebą pierwszego rzędu.

“Z czasem z modułów wspierających poszczególne działania powstał nasz flagowy produkt – system ERP stanowiący pomoc w zarządzaniu całym przedsiębiorstwem. Rozwijamy go wraz z rosnącymi potrzebami biznesowymi naszych klientów.”

– wyjaśnia Jakub Czyżkowski.

Strategiczna koncentracja przynosi rezultaty

Sente jest już 19 lat na rynku. Przez ten czas zmieniały się realia biznesowe, zmieniała się też nasza firma i podejście do współpracy. Dynamiczny rozwój Sente rozpoczął się w 2013 roku, kiedy określona została bardzo precyzyjna i jasna dla wszystkich pracowników strategia firmy. Od tego czasu Sente rośnie średnio 20% rok do roku. W 2019 po raz pierwszy przekroczymy granicę 150 zatrudnionych osób.

Wyróżnienia, takie jak Gazele Biznesu czy Diamenty Forbesa, to potwierdzenie słuszności kierunków strategicznych, jakie wybraliśmy i idących za nimi wyników firmy.

Cały wywiad z Jakubem Czyżkowskim do przeczytania tutaj: https://www.pb.pl/uklad-odbiorca-dostawca-prowadzi-donikad-953360

Powrót do listy artykułów