Oprogramowanie WMS dla systemu Android


Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Dlaczego warto wdrożyć Android WMS?
  2. Z jakimi korzyściami wiąże się Android WMS?
  3. Dla kogo jest Android WMS?

Oprogramowanie WMS dla systemu Android

Nowoczesny magazyn nie istnieje bez intuicyjnego systemu WMS do jego obsługi. Przy wyborze takiego rozwiązania, nie bez znaczenia jest system operacyjny urządzeń przenośnych, które są wykorzystywane w magazynie, z jakim jest on kompatybilny. Na jaki się zdecydować? W poniższym artykule postaram się przekonać Cię, że powinien być to Android WMS.

Android WMS – geneza

Oprogramowanie WMS zamienia urządzenie mobilne z systemem Android w profesjonale narzędzie do zarządzania magazynem. Rozwiązanie wspiera przedsiębiorstwo także w sprawnej realizacji magazynowych procesów logistycznych oraz inwentaryzacji. 

Jednak nie zawsze tak było – jeszcze do niedawna wiodącym środowiskiem pracy większości magazynowych urządzeń mobilnych był Windows CE i Windows Embedded Handheld. Microsoft zaczął jednak wycofywać wsparcie dla swoich systemów operacyjnych pracujących na przemysłowych urządzeniach przenośnych. Tym samym, Android znany szerzej przede wszystkim jako obsługujący miliony smartfonów na całym świecie, stał się najważniejszym dostępnym rozwiązaniem. Wybierając system WMS, upewnij się, że jest on przygotowany do obsługi najnowszej technologii.

Dlaczego warto wdrożyć Android WMS?

Wdrożenie Android WMS wiąże się z wieloma istotnymi korzyściami. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz utrzymywać aktualność wykorzystywanych technologii, musisz zdecydować się właśnie na ten system operacyjny. Rozwiązania używane wcześniej, powoli wychodzą z użycia i każdy naprawdę nowoczesny system WMS, musi być kompatybilny z urządzeniami działającymi w środowisku Android.

Bieżące zarządzanie pracą magazynu

Aplikacja Android WMS wspiera zarządzanie magazynem i dokonywanie podstawowych operacji. Ułatwia bieżące monitorowanie stanów magazynowych posiadanych towarów, generowanie dokumentów WZ, PZ, MM, RW, PW, MM oraz tworzenie i przesyłanie zamówień do dostawców. To oczywiście nie wszystko. Praca kierownika magazynu jest bardzo dynamiczna, rzadko przebywa on w jednym miejscu przez dłuższy czas. Rozwiązanie pomaga mu zarządzać i monitorować pracę bez względu na to, gdzie się znajduje. Dzięki zastosowaniu WMS z aplikacją dostępną na urządzenia mobilne wyposażone w system Android, jest on cały czas na bieżąco ze stanem realizacji zadań i może na bieżąco reagować na ewentualne problemy.

Sprawna obsługa zleceń magazynowych

Android WMS to narzędzie, które przede wszystkim umożliwia magazynierom sprawną obsługę zleceń. Każde z nich może realizować jeden operator, do którego jest ono przypisane. Wyjątkiem jest zlecenie magazynowe przyjęcia towaru PT, które jednocześnie może realizować kilku operatorów. System kontroluje stan realizacji zamówienia, lokalizację towaru w magazynie. Wspiera także obsługę przyjęć towarów. Rozwiązanie dostępne na urządzeniu mobilnym, może towarzyszyć pracownikowi w dowolnym miejscu w magazynie. Dzięki temu wszystkie istotne informacje są zawsze pod ręką.

Bezbłędna inwentaryzacja

Android WMS to rozwiązanie, które wspomaga proces przeprowadzania inwentaryzacji w magazynie. Aplikacja umożliwia uzupełnianie ilości towaru w bilansie otwarcia podczas uruchamiania systemu magazynowego oraz weryfikację zgodności stanów komputerowych ze stanem faktycznym. Dzięki temu proces inwentaryzacji odbywa się szybciej i nie wymaga żmudnego wyszukiwania pozycji.

Android WMS – dla kogo?

Jak już wiesz, rozważając wdrożenie WMS w swoim magazynie, zdecydowanie powinieneś myśleć przyszłościowo i wybrać rozwiązanie z najnowszą technologią, czyli kompatybilne z systemem Android. Oczywiście na rynku dalej można znaleźć urządzenia mobilne z Windowsem, może nawet sam z takich korzystasz. Jeśli sprawdzają się obecnie, to oczywiście nie ma potrzeby ich wymieniać. Jeśli jednak musisz wymienić urządzenia – bo zmieniasz magazyn lub po prostu potrzebujesz ich więcej – albo rozważasz wdrożenie nowego narzędzia WMS, to powinieneś inwestować w najbardziej aktualne rozwiązania, czyli urządzenia z Androidem i taki system, który będzie zapewniał ich obsługę.

Rozwiązanie jest przystosowane do obsługi magazynów firm produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych i usługowych. Bez względu na to, w jakim sektorze działa Twoja organizacja, wdrożenie Android WMS jest dobrym pomysłem.