Raport: Perspektywy ERP 2021: Jak poprzedni rok zmienił podejście do transformacji cyfrowej oraz pracy zdalnej?

Miniony rok bez wątpienia zostawił ślad w pamięci przedsiębiorców różnych branż. Pandemia Covid-19 i kryzys nią spowodowany odsłoniły kompletnie inne problemy niż te, z którymi borykali się wcześniej. Na prośbę redakcji portalu ERP-view Jakub Czyżkowski, Partner Zarządzający w Sente, podsumował 2020 rok oraz wskazał, jakie wyzwania stoją przed rynkiem rozwiązań ERP w nadchodzącym roku.

Cyfrowa transformacja znów na celowniku

Już od dwóch lat obserwujemy dynamiczny wzrost zastosowania cyfrowej transformacji w biznesie przy użyciu rozwiązań ERP. Ostatnie miesiące pozwoliły zweryfikować czy warto jest inwestować w zaawansowane technologie IT oraz automatyzację procesów biznesowych. Przedsiębiorstwa stały się bardziej odporne na niestabilny rynek i tym samym, podejmowały skuteczniejsze działania. Analitycy są ze sobą zgodni – wejście w erę cyfryzacji stało się faktem i im szybciej przedsiębiorstwa odnajdą się w tej nowej rzeczywistości, tym lepiej poradzą sobie w przyszłości.

Nowe wyzwania na rok 2021

W Sente zwracamy uwagę na najbardziej aktualne wyzwania, z którymi mierzy się obecnie rynek. Jest dla nas istotne by być jak najlepiej przygotowanym na zmieniające się trendy w branży IT. W nadchodzącym czasie przedsiębiorstwa skupiają się głównie na transformacji cyfrowej, która jest niezbędna do funkcjonowania w obecnych czasach. Zmiana podejścia z ,,rozwiązania wspomagającego zarządzanie firmy” na ,,rozwiązanie zarządzania firmą” oraz automatyzacji procesów jest niezbędne, by utrzymać w przedsiębiorstwach tendencję rozwojową. Przewidujemy, że z biegiem czasu wzrośnie liczba firm, która swoje działania będzie przenosić do chmur, by móc zaoszczędzić zarówno swój czas, jak i móc szybko reagować zmiany w czasie coraz bardziej powszechnej pracy zdalnej.

Cała publikacja Perspektywy ERP 2021 dostępna jest tutaj: https://www.erp-view.pl/perspektywy-erp-2021.html

Powrót do listy artykułów