Integracja z platformami B2C

W sprzedaży internetowej, w szczególności tej na większą skalę, znaczna liczba firm korzysta z ogólnodostępnych lub dedykowanych rozwiązań eCommerce. Wymagana jest wówczas niezawodna i kompleksowa integracja systemu ERP z sklepem internetowym.

Do najpopularniejszych platfrom eCommerce dostępne są drajwery w formie dodatków. i obejmują platformy, takie jak: Magento, PrestaShop, IAI, AtomStore.

Wymiana danych z platformami zachodzi zarówno w obszarze oferty (katalogi produktowe, zdjęcia, cenniki, które są zarządzane w systemie Teneum zostają eksportowane do systemu eCommerce), jak i w zakresie zarządzania zamówieniami. System Teneum łatwo integruje się również z dedykowanymi systemami eCommerce. Celem jest sprawienie, aby operatorzy wewnątrz firmy mieli jedno środowisko do efektywnej pracy i zarządzania procesami back-office sprzedaży oraz nie musieli korzystać z paneli administracyjnych sklepów do realizacji pracy bieżącej. Istnieje również możliwość udostępnienia API do systemu Teneum, aby zrealizować integrację z zewnętrznymi narzędziami.

Dedykowana platforma sprzedażowa B2B

W zakresie rozwiązań dla dystrybutorów i firm handlowych czy produkcyjnych zwykłe rozwiązania sklepów internetowych są zazwyczaj niewystarczające. Charakter sprzedaży w każdej branży jest  inny. Partnerzy biznesowi inaczej formułują swoje oczekiwania i zwracają uwagę na różne elementy oferty. Dlatego zazwyczaj w przypadku handlu między firmami bardziej sprawdzają się dedykowane platformy B2B. Proces przygotowywania takiego rozwiązania zaczyna się od zdefiniowania celów biznesowych, jakie mają zostać osiągnięte oraz określenia, które z nich są najważniejsze. Następnie realizowane jest makietowanie funkcjonalne takiego systemu.

W zależności od złożoności systemu, wybierana jest technologia: Magento, OroCommerce, czy system dedykowany. Czasami drobne szczegóły mogą zdecydować, że danej technologii (gotowego rozwiązania) nie da się użyć (np. złożone algorytmy wyliczania cen za dostawę, rabatowanie progresywne itd). Wdrożenia oparte na platformach Magento czy OroCommerce realizowane są z partnerami Sente, którzy specjalizują się w tych technologiach. Dedykowana platforma B2B na potrzeby konkretnej firmy może być zaprojektowana przez architektów Sente, a zrealizowana w technologiach natywnych (np. Symfony, PHP).

Umów się na bezpłatną konsultację.

Piotr Krupiarz

Menadżer ds. rozwoju biznesu