Poznaj korzyści biznesowe w obszarze Zarządzanie zaopatrzeniem

Zapytania zakupowe w systemie ERP

System usprawnia proces gromadzenia zapotrzebowania na konkretne produkty, wysyłania zapytań do dostawców, zbierania ofert, ich porównywania, negocjację cen i wybór najlepszego dostawcy. Moduł wspiera pracowników działu zakupów w analizowaniu ofert dostawców i podejmowaniu decyzji o zamówieniu konkretnych produktów. Rozwiązanie pozwala na import ofert pochodzących z różnych źródeł i występujących w różnych formatach (pliki xls, pdf, załączniki poczty elektronicznej) ich przetwarzanie i porównywanie oraz generowanie na ich podstawie zamówień.

Analiza ofert od dostawców

W handlu B2B oferty od dostawców mogą być bardzo rozbudowane i skomplikowane, co utrudnia ich porównania. System Teneum w module zapytań zakupowych dostarcza funkcji, umożliwiających zestawianie ze sobą ofert, analizowanie ich poszczególnych parametrów oraz ocenę, które są najbardziej atrakcyjne. Cały proces jest zautomatyzowany, a jego efekty prezentowane w łatwo przyswajalnej formie.

Import zapytań zakupowych

Zamówienia zakupowe w firmach handlowych przybierają zwykle bardzo zróżnicowaną formę – od plików excel, przez PDF, po załączniki e-mail. Moduł pozwala na zaimportowanie zamówień w różnych formatach i przetworzenie w sposób, który ułatwia ich obsługę. System pozwala na podstawie zapytań zakupowych wystawiać konkretne zamówienia zakupu. Dzięki temu obsługa klientów jest szybsza i bardziej zautomatyzowana.

Porównywanie ofert i cen od różnych dostawców

Atrakcyjność warunków zakupu i cen, jaka zaproponowana zostanie klientom, to kluczowy aspekt generowania ich zainteresowania. W handlu B2B, aby oferta była korzystna w oczach klientów, firma musi podejmować trafne decyzje o zakupach u konkretnych dostawców. System Teneum w obszarze zarządzania zaopatrzeniem pozwala na porównywanie ofert od dostawców i wybieranie najatrakcyjniejszych źródeł pozyskiwania produktów do oferty. Dzięki temu, propozycja skierowana do klientów może być relatywnie atrakcyjna i dostosowana do warunków rynkowych, a jej stworzenie zabiera dużo mniej czasu.

Wsparcie działu zakupów

Praca w dziale zakupowym wymaga wiele mozolnej pracy – szukania, gromadzenie i analizowania ofert, tworzenia dokumentacji, przygotowywania zamówień. Wykorzystanie systemu, który pozwala automatyzować większość z tych czynności, to ogromna oszczędność czasu. Co więcej, takie usprawnienie pracy eliminuje błędy wynikające z konieczności manualnego wykonywania czynności. Pracownicy mogą dzięki temu z większą dokładnością i precyzją zająć się bardziej skomplikowanymi zadaniami i obowiązkami.

 

 

 

 

 

Umów się na rozmowę z konsultantem biznesowym.

Piotr Krupiarz

Menadżer ds. rozwoju biznesu