System ERP – jak zwiększa efektywność?
Wycieczka po firmie, która wdrożyła cyfryzację procesów biznesowych.
Rosnące potrzeby konsumentów w stosunku do oferowanych produktów i jakości obsługi, przy jednoczesnej presji na minimalizację kosztów obsługi, wymuszają na właścicielach sklepów poszukiwania nowych rozwiązań, które sprawią, że ich działalność zacznie być bardziej efektywna i opłacalna. Przybywa przedsiębiorców, którzy decydują się na prowadzenie biznesu wyłącznie przez sieć. Nic dziwnego, prowadzenie firmy w ten sposób, pozwala zaoszczędzić mnóstwo środków. Decydując się na otwarcie e-sklepu największe koszty generować będzie nam magazyn. Jak zaoszczędzić? W 2024 roku warto wziąć pod uwagę dropshipping w e-Commerce.
Dropshipping to model logistyczny oparty na wysyłce towaru przez dostawcę bezpośrednio do klienta e-sklepu. Rola przedsiębiorstwa w takim modelu sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę do klienta. Filarem do niezbędnego funkcjonowania modelu dropshippingu jest przede wszystkim infrastruktura IT, która pozwala na wirtualne zatowarowanie sklepu.
Logistyka w e-Commerce znacznie różni się od tej tradycyjnej, opartej na paletach. Specyfiką zamówień internetowych jest mała liczba zamówionych produktów i ogromna liczba przesyłek do rozplanowania. Niesie to ryzyko pomyłki, poczynając od dostępności danego towaru. Podczas prowadzenia e-sklepu, bardzo istotna staje się automatyzacja poszczególnych procesów, która umożliwi m.in. skuteczne zarządzanie całym cyklem kompletowania i dostarczenia przesyłki do klienta. Wprowadzenie takiego systemu usprawnienia jest szczególnie potrzebne, gdy korzystamy z modelu dropshippingu. Prowadząc sklep internetowy w ten sposób nie musimy zamartwiać się o powierzchnie magazynowe, bo oddajemy cały proces wysyłki (wraz z kompletowaniem) w ręce hurtowni. Pytanie: jak stosując model dropshoppingu sprawować nad tym procesem kontrolę? W jaki sposób nim zarządzać? Odpowiedź jest prosta: skorzystać ze zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem.
Krok po kroku:
Zintegrowanie systemu zarządzania pomaga nadzorować wszelkie procesy logistyczne w związku z kompletowaniem i dostarczeniem zamówienia dla klienta. Wymiana danych między sklepem internetowym a systemem lokalnym może obejmować następujące dane: zamówienia, dane klientów, stany magazynowe, ceny produktów, opisy produktów. Właściciele sklepów wiedzą, jak ważna dziś staje się szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność dostarczania produktów, stąd duży nacisk wywiera się na odpowiednią komunikację z każdym działem mającym wpływ na przebieg całego procesu. Kontrola na każdym poziomie, kontakt z hurtownią i przesyłanie na bieżąco informacji o stanie przesyłki dla klienta jest podstawą do stworzenia konkurencyjnej usługi.
Partner Zarządzający
Skontaktujemy się z Tobą bezpośrednio aby odpowiedzieć na pytanie.
Powrót do BlogaJaki powinien być prawidłowo zaprojektowany dla potrzeb firmy system informatyczny? Musi zawierać przede wszystkim:
Nowoczesne systemy wspierają przedsiębiorców w logistyce: cały proces jest maksymalnie uproszczony i wszystko odbywa się automatycznie. Właściciele sklepów mogą się skupić się na tym co stanowi prawdziwą dźwignię handlu, czyli na budowaniu atrakcyjnej oferty i reklamie. Zaoszczędzony czas w związku z planowaniem logistycznym, mogą przeznaczyć na intensywną promocję w sieci, co z pewnością sprowadzi do ich sklepu więcej klientów i przyniesie większe zyski.
O projekcie wdrożenia modelu dropshipping u jednego z naszych Klientów przeczytasz tutaj.
Ekspert z zakresu wdrażania systemów ERP i WMS oraz usprawniania i automatyzowania procesów biznesowych klientów. Specjalizuje się w procesach magazynowych oraz logistycznych.
Skontaktujemy się z Tobą bezpośrednio aby odpowiedzieć na pytanie.
Powrót do Bloga