Czego warto posłuchać w te wakacje? – 6 propozycji biznesowych podcastów i audiobooków


Czego warto posłuchać w te wakacje? – 6 propozycji biznesowych podcastów i audiobooków

Piękne widoki, szum fal i… odpisywanie na maile. Z badania przeprowadzonego przez Qualtrics wynika, że aż 49% pracowników średniego i wyższego szczebla podczas wakacji poświęca przynajmniej godzinę (!) dziennie na wykonywanie obowiązków służbowych. Odbieranie telefonów, odpowiadanie na wiadomości – wiesz, o co chodzi, prawda? Nie będę Cię przekonywać, by tego nie robić. Pokażę Ci natomiast kilka propozycji w jaki sposób, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli zastanawiasz się, czego warto posłuchać w te wakacje – czytaj dalej.

Czy słuchanie = czytanie?

Kiedy Elon Musk, twórca PayPala, elektrycznego samochodu Tesli i przedsiębiorstwa SpaceX, jest pytany o to, jak nauczył się budować rakiety, odpowiada: „Czytam książki”. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley już kilka lat temu udowodnili natomiast, że dla ludzkiego mózgu książka przesłuchana = książka przeczytana.

Jeśli szukasz sposobów na ciągłe udoskonalanie swojego biznesu, do czytania z całą pewnością nie muszę Cię przekonywać. Natomiast wychodząc naprzeciw wygodzie niezbędnej podczas wakacji, przedstawiam Ci propozycje książek (i nie tylko) świetnych na urlop, ale… w wersji audio właśnie.

1. Anglojęzyczny podcast „Pivot”

Podcast „Pivot” to propozycja dla wszystkich miłośników słuchania treści w języku angielskim. W każdy wtorek i piątek autorzy – Kara Swisher z Recode i profesor Uniwersytetu Nowojorskiego Scott Galloway – przedstawiają najważniejsze newsy i ciekawostki z dziedziny technologii, biznesu i polityki. Pełen ciętego humoru i śmiałych prognoz podcast to gratka dla tych, którzy chcą rozmawiać na poważne tematy bez nadęcia.

Podcast „Pivot” na temat biznesu i technologii z przymrużeniem oka, posłuchasz tutaj: https://podcasts.voxmedia.com/show/pivot

Znajdziesz go też na wszystkich platformach streamingowych.

2. Audiobook „Jak przeprowadzić cyfrową transformację w firmie handlowej?”

Audiobook „Jak przeprowadzić cyfrową transformację w firmie handlowej?” to stworzony przez ekspertów z firm: Leanspin, Casbeg, Satisfly, ASTRA S.A., a wydany przez Sente materiał na temat jednego z głównych trendów biznesowych ostatniej dekady.

Dowiesz się z niego, m.in.:

  • Jak radzić sobie z obawami i niechęcią pracowników i w ich obliczu wprowadzać rozwiązania z zakresu cyfrowej transformacji?
  • W jaki sposób przeprowadzać zmiany w organizacji pracy zespołów handlowych, aby działały efektywniej?
  • Czy istnieją taktyki, które pomogą wydajność procesów magazynowych i back-office dzięki transformacji cyfrowej?

Do tworzenia tego materiału zaprosiliśmy ekspertów – praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży. W audiobooku znajdziesz mnóstwo konkretnej wiedzy na temat cyfrowej transformacji w firmach handlowych. Propozycja dla tych, którzy podczas wakacji chcą zebrać inspiracje, by po powrocie z urlopu zacząć działać pełną parą.

Bezpłatny audiobook można pobrać i przesłuchać tutaj: https://sente.pl/pobierz-audiobook-jak-przeprowadzic-cyfrowa-transformacje-w-firmie-handlowej/

3. Podcast „Sztuka E-Commerce”

„Sztuka E-Commerce” to autorski podcast Marka Kicha, liczący już ponad 70 odcinków. Posłuchasz w nim o tym, jak sprzedawać lepiej, częściej i więcej w swoim e-sklepie. Od wdrożeń internetowych kanałów handlu, przez skalowanie sprzedaży, aż po skuteczne praktyki marketingowe. Propozycja dla wszystkich, którzy już sprzedają swoje produkty w sieci, ale chcą robić to jeszcze lepiej i dla tych, którzy dopiero to rozważają.

Szczególnie polecam odcinek nr 62 – „Sprzedaż i magazyn w transformacji cyfrowej”. O tym, co się dzieje, gdy firma zwiększa udział sprzedaży elektronicznej z 10% do 40%, z prowadzącym podcast porozmawiali Jakub Czyżkowski (Partner zarządzający w Sente) i Krzysztof Wieczorek (Business Project Manager w ASTRA S.A.).

Odcinka podcastu „Sztuka E-Commerce” na temat sprzedaży i magazynu w transformacji cyfrowej, można posłuchać tutaj: https://marekkich.pl/sztuka-ecommerce/062-sprzedaz-i-magazyn-w-transformacji-cyfrowej/

Podcast znajdziesz też na wszystkich platformach streamingowych.

4. Audiobook „Cztery obsesje wyjątkowego szefa. Opowieść o przywództwie”

Autor książki, Patrick Lencioni, skupia się na kluczowej roli przywódcy w budowaniu zdrowej organizacji. Za pomocą historii intrygi korporacyjnej, w którą uwikłany zostaje Rich O’Connor, fikcyjny dyrektor naczelny firmy konsultingowej z branży technologicznej. Autor stawia śmiałą tezę, że choć rola przywódcy jest podstawą trwałego sukcesu organizacji, często była pomijana. 

Propozycja dla tych, którzy chcą wrócić z urlopu z nowym spojrzeniem i pomysłami.

Audiobook można kupić i posłuchać tutaj: https://www.empik.com/cztery-obsesje-wyjatkowego-szefa-opowiesc-o-przywodztwie-lencioni-patrick,p1167890314,ebooki-i-mp3-p

5. Podcast „BSS bez tajemnic”

Prowadzony przez Wiktora Doktóra podcast „BSS bez tajemnic” to wieloodcinkowy cykl rozmów dedykowany nowoczesnym usługom dla biznesu. Znajdziesz tu dużo ciekawostek ze świata przedsiębiorczości, omówienie interesujących raportów, ciekawe wywiady i polecenia wydarzeń biznesowych, na które warto zwrócić uwagę. Propozycja dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, co w świecie nowoczesnych usług dla biznesu.

Szczególnie polecam odcinek nr 535 – „Transformacja cyfrowa – czym jest i jak ją zacząć?”. Na wszystkie pytania i wątpliwości związane z tym zagadnieniem odpowiedział Jakub Czyżkowski, Partner zarządzający w Sente.

Odcinka podcastu „BSS bez tajemnic” na temat cyfrowej transformacji, można posłuchać tutaj: https://www.spreaker.com/user/wiktordoktor/535-transformacja

Podcast znajdziesz też na wszystkich platformach streamingowych.

6. Podcast „Allegro Akademia Podcast”

„Akademia Allegro Podcast” to audycja stworzona przez popularną platformę zakupową, w której posłuchasz wywiadów z ekspertkami i ekspertami z branży e-Commerce i biznesu. W każdym odcinku znajdziesz mnóstwo praktycznych rad i wskazówek, które możesz wykorzystać w życiu prywatnym i zawodowym. Pomogą Ci rozwinąć Twoją działalność, poprawić wyniki sprzedaży czy zbudować zaufanie klientów. Szczególnej uwadze polecam odcinek nr 12 – „Trendy logistyczne w sprzedaży internetowej”. Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego i profesor Wyższej Szkoły Logistyki, dzieli się w nim swoimi przemyśleniami na temat sensu i jakości procesów logistycznych stosowanych przez polskie firmy.

Odcinka „Allegro Akademia Podcast” na temat wyzwań i trendów logistycznych, można posłuchać tutaj: https://www.podkasty.info/katalog/podkast/8227-Akademia_Allegro_Podcast/012_Trendy_logistyczne_w_sprzeda%C5%BCy_internetowej_Arkadiusz_Kawa

Podcast znajdziesz też na wszystkich platformach streamingowych.