Podcasty i audiobooki o biznesie – czego warto słuchać w czasie wakacji 2023?


Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie biznesowe podcasty lub audiobooki warto posłuchać w te wakacje?
  2. Jakie tematy wybierają Polacy słuchając podcastów?

Czego warto słuchać w czasie wakacji 2023? 5 podcastów i audiobooków o biznesie

Już co dziesiąty Polak słucha podcastów. Ten wygodny sposób przyswajania informacji pozwala na to, aby w międzyczasie wykonywać codzienne obowiązki, lub po prostu się zrelaksować. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej twórców oferujących audycje w różnorodnej tematyce. Zbliżające się wakacje to doskonały czas na odpoczynek i relaks poprzez słuchanie podcastów. Sezon urlopowy trwa w najlepsze – badania jednak pokazują, że aż 69% Polaków sprawdza służbową pocztę w trakcie dni wolnych od pracy, a co dziesiąty wykonuje obowiązki zawodowe. Jeśli więc należysz do grupy, której trudno rozstać się z laptopem lub telefonem i oderwać od pracy w wakacje, mam dla Ciebie propozycję. Przygotowałam zestawienie najciekawszych podcastów i audiobooków w tematyce biznesowej, które warto posłuchać w trakcie letniego wypoczynku. W ten sposób połączysz przyjemne – słuchanie podcastów – z pożytecznym, czyli rozwojem osobistym.

Podcasty – czy to tylko rozrywka?

Choć wielu osobom podcasty kojarzą się z tematami rozrywkowymi lub lifestylowymi, równie dużą popularnością cieszą się audycje informacyjne, edukacyjne i wywiady ze znanymi ludźmi. Badanie tygodnika Wprost z maja 2022 roku, dotyczące polskiego rynku podcastów, mówi o tym, że jedynie 12% użytkowników wybiera tematy związane z biznesem. To nie tylko sposób na zdobycie cennych wskazówek od doświadczonych liderów branży, ale także na poznanie najnowszych trendów i strategii, które mogą odmienić Twoje podejście do biznesu. Jeśli więc dołączysz do tej grupy słuchaczy, Twoja firma ma szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej. 

1. Wiadomości ze świata biznesu po angielsku

World Business Report to dobry wybór, jeżeli lubisz anglojęzyczne podcasty, lub szukasz sposobu na podszlifowanie umiejętności związanych z tym językiem. Ta audycja to przegląd bieżących wiadomości z zakresu biznesu i finansów z całego świata. Rzetelnych informacji dostarcza BBC News, autor podcastu. 

Aby być pewnym, że słuchacze mają dostęp do najnowszych wiadomości, podcast zawiera audycje jedynie z ostatnich 30 dni. Dlatego lepiej nie odkładać przesłuchania ich na później, ponieważ możesz zwyczajnie nie zdążyć. 

Podcast można pobrać bezpłatnie tutaj: https://www.bbc.co.uk/programmes/p02tb8vq/episodes/downloads

Dostępny jest także na platformach streamingowych.

2. Sztuka e-Commerce, czyli jak ulepszyć swój sklep internetowy

Osobom zainteresowanym tematem sprzedaży internetowej na pewno do gustu przypadnie „Sztuka e-Commerce”. Podcast Marka Kicha, liczący już niemal 100 odcinków, to źródło wiedzy o tym, jak usprawnić sprzedaż w sklepie internetowym i sprawić, aby klienci częściej składali w nim zamówienia. 

Polecam szczególnie odcinek nr 92 – „Sprzedaż i magazyn w transformacji cyfrowej”. Dowiesz się z niego o tym, jak przygotować się do wdrożenia systemu WMS i kiedy to zrobić. Rozmówcą Marka Kicha jest Wojciech Nowak, Partner zarządzający w Sente. 

Podcastu bezpłatnie posłuchasz tutaj: 

https://marekkich.pl/sztuka-ecommerce/092-wms-dla-ecommerce-wojciech-nowak/

Podcast jest dostępny także na platformach streamingowych.

3. Cyfrowa transformacja firmy handlowej – jak ją przeprowadzić?

Audiobook „Jak przeprowadzić cyfrową transformację w firmie handlowej?” to wydana przez Sente publikacja, którą od pewnego czasu możesz nie tylko czytać, ale także słuchać. Ten ekspercki materiał obejmuje tematykę związaną z m.in. obawami pracowników w obliczu zmiany, zwiększaniem efektywności pracy zespołów handlowych, a także zwiększaniem wydajności procesów magazynowych. 

Audiobook powstał we współpracy z ekspertami branży, dlatego znajdziesz w nim praktyczną wiedzę dotyczącą transformacji cyfrowej w firmach handlowych. 

Audiobook pobierzesz bezpłatnie tutaj: 

https://sente.pl/pobierz-audiobook-jak-przeprowadzic-cyfrowa-transformacje-w-firmie-handlowej/

4. Tajemnice sprzedaży i marketingu B2B

Sprzedaż i marketing B2B w Polsce to branża, która dynamicznie ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się potrzeb klientów. Aby pozostać na topie, należy obserwować pojawiające się trendy i dostosowywać się do nich. W przeciwnym wypadku klienci mogą odejść do konkurencji, a firma na tym straci. 

Jeżeli chcesz uniknąć takiej sytuacji w swojej organizacji, zaczynasz dopiero przygodę z handlem i marketingiem B2B lub zwyczajnie interesuje Cię ten temat, mam dla Ciebie idealną propozycję. „Nowoczesna Sprzedaż i Marketing” to podcast autorstwa Sellwise, omawiający zagadnienia z zakresu business to business. 

Podcast jest dostępny bezpłatnie pod tym linkiem: 

https://www.sellwise.pl/nsm/

Dostępny jest także na platformach streamingowych.

5. Inspirujące początki biznesu

Ostatnia pozycja na liście podcastów i audiobooków, które warto przesłuchać w wakacje 2023, to „Biznes Od Początku”. Jak wskazuje na to nazwa, w tym materiale znajdziesz wiele przydatnych informacji o tym, jak zacząć i rozwijać swoją działalność. Wbrew pozorom nie jest to podcast skierowany jedynie do osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu. Znajdziesz tu wiele inspirujących historii i porad od przedsiębiorców, które mogą pomóc Ci zmienić nastawienie i poszukać nowych sposobów na rozwijanie swojej firmy. 

Podcastu bezpłatnie posłuchasz tutaj: 

https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly93d3cuc3ByZWFrZXIuY29tL3Nob3cvMjg5NjMyMS9lcGlzb2Rlcy9mZWVk

Dostępny jest także na platformach streamingowych.

Biznesowe podcasty i audiobooki na wakacje 2023 – podsumowanie

Podcasty i audiobooki oferują słuchaczom nie tylko rozrywkę, ale również nieocenioną wiedzę, inspirację i praktyczne wskazówki. Niech te wakacje stanowią okazję do inwestycji w siebie i swój biznes. Posłuchaj wyżej wymienionych audycji i rozwijaj swoje umiejętności przy okazji odpoczynku od codziennego zgiełku.