Zapewnienie dostępności towarów

, przy jednoczesnej optymalizacji wykorzystania powierzchni magazynowej, to strategiczny cel firm handlowych i produkcyjnych. System Teneum automatyzuje proces zarządzania zaopatrzeniem i wspiera realizację indywidualnej polityki zakupowej firmy.

Korzyści, które nasi klienci cenią najbardziej:

  Zakupy 4.0

  Zarządzanie zaopatrzeniem w dobie przemysłu 4.0 wiąże się z koniecznością przetwarzania ogromnych zbiorów danych w przemyślany sposób. System Teneum dostarcza kompleksowych narzędzi wspierających zarządzanie zakupami w firmach działających w dynamicznym otoczeniu biznesowym.

  Strategiczne prognozowanie

  System Teneum pozwala na precyzyjne prognozowanie sprzedaży z uwzględnieniem kluczowych zmiennych i korelacji danej strategii planowania zaopatrzenia, takich jak: sezonowe zwiększenie popytu, korelację obrotów w danym okresie z występującymi wówczas warunkami pogodowymi itp.

  Zaopatrzenie just-in-time

  Rozwiązanie automatyzuje proces zakupów krótkoterminowych. Analizując bieżące zapotrzebowanie wynikające z aktualnych zleceń oraz poziomy zapasów wylicza, jakie ilości konkretnych towarów powinny znajdować się w magazynie. System automatyzuje zarówno generowanie zamówień do dostawców, jak i zamówienia wewnętrzne z oddziałów do centrali.

  Długofalowo i precyzyjnie

  System dostarcza szerokiej palety narzędzi usprawniających proces kontraktowania zakupów długoterminowych. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne planowanie zaopatrzenia u dostawców na podstawie szczegółowych prognoz sprzedaży z zachowaniem odpowiedniego wyprzedzenia czasowego.

  Inteligentne algorytmy

  Algorytmy służące do krótkoterminowego, jak i długofalowego planowania zaopatrzenia, mogą przyjmować dowolną formę i brać pod uwagę zmienne i korelacje najistotniejsze dla danej strategii planowania zaopatrzenia. Są opracowywane zgodnie z indywidualnymi potrzebami firmy i na bieżąco aktualizowane.

  Partnerska współpraca z dostawcami

  System Teneum wspiera proces zbierania ofert od dostawców, ich porównywania, składania zamówień, modyfikacji, jak i rozliczania umów retrospektywnych. Wymiana informacji z dostawcami odbywa się w czasie rzeczywistym, a przepływ dokumentów i zamówień jest szybki i intuicyjny.

Chcesz się dowiedzieć, jakie funkcje i moduły zawiera System Teneum w obszarze Zaopatrzenie?

Sprawdź funkcjonalność

Umów się na rozmowę z konsultantem biznesowym.

Piotr Krupiarz

Menadżer ds. rozwoju biznesu